STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Ciekawy pojedynek muay thai na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMACiekawy pojedynek muay thai na gali XTB KSW Epic w Gliwicach

Na gali XTB KSW Epic w Gliwicach będziemy świadkami ciekawego pojedynku w formule muay thai w małych rękawicach do MMA. Naprzeciw siebie staną Michał Królik oraz Czech Václav Sivák. Pojedynek odbędzie się w kategorii piórkowej, a obaj zawodnicy są cenieni na międzynarodowych ringach muay thai. Zapowiada się emocjonujące starcie. Odbędzie się w ramach gali XTB KSW Epic 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. 

Kim jest Michał Królik?

Michał „Matrix” Królik to doświadczony polski fighter, który znany jest z różnych sportów uderzanych. Spore sukcesy odnosi m.in. w kickboxingu. Na swoim koncie ma m.in.: amatorskie mistrzostwo świata WAKO, zawodowe mistrzostwo świata WAKO Pro oraz liczne medale zawodów rangi mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. Ponadto w swojej karierze próbował sił w takich dyscyplinach jak: boks, walki na gołe pięści oraz muay thai. Właśnie w tej ostatniej formule pojawi się w jednym z pojedynków na gali XTB KSW Epic. Tam skrzyżuje rękawice z Czechem Václavem Sivákiem

Kim jest Václav Sivák?

Po drugiej stronie klatki stanie Václav „Bad Boy” Sivák. Czech utrzymuje miano niepokonanego na zawodowych ringach w kickboxingu. Na swoim koncie ma dwa tytuły zawodowego mistrza świata WAKO Pro oraz pas słowackiej organizacji Real Fight Arena. Teraz wejdzie do klatki z Michałem Królikiem, aby w Gliwicach walczyć w formule muay thai w małych rękawicach do MMA. Pojedynek ten zapowiada się bardzo emocjonująco. Dyscyplina muay thai znana jest ze swojej widowiskowości. 

Aktualna karta walk XTB KSW Epic w Gliwicach

Jedno jest pewne. W Gliwicach sportowych emocji nie zabraknie. Niedługo powinniśmy poznać kolejne zestawienia na XTB KSW Epic. Już teraz karta walk wygląda bardzo ciekawie. 

Walka wieczoru

Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek

Karta główna

Turniej wagi półciężkiej z udziałem czterech zawodników: Rafała Haratyka, Marcina Wójcika, Damiana Piwowarczyka oraz Brazylijczyka Klebera Raimundo Silvy.

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

Michał Królik vs Václav Sivák

ZOBACZ TAKŻE: KSW – transmisja

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...