Trudny, domowy pojedynek. Kolejna walka na KSW 86 potwierdzona!

Strona głównaSporty walkiMMATrudny, domowy pojedynek. Kolejna walka na KSW 86 potwierdzona!

Wrocławscy kibice mają powody do zadowolenia. 16 września 2023 roku w hali Orbita odbędzie się KSW 86. W karcie walk znalazł się pojedynek Kacpra Koziorzębskiego. Miejscowego wojownika spróbuje pokonać niepokonany Wiktor Zalewski.

Może być ciekawie

Koziorzębski nie ma wybitnie dobrego bilansu. Na 14 walk wygrał dziewięć razy, z czego czterokrotnie dokonał tego poprzez nokaut. 16 września ponownie wyjdzie do oktagonu. Tym razem zmierzy się z niepokonanym Wiktorem Zalewskim. Pojedynek nie będzie należał do najłatwiejszych.

Zalewski po raz pierwszy w KSW wystąpił stosunkowo niedawno. 23-latek z Płocka podczas gali KSW 82 pokonał Roberta Maciejowskiego. W zawodowej karierze wygrał łącznie pięć pojedynków, z czego cztery przez nokaut.

Koziorzębski ma na swoim koncie dwie nagrodzone walki. W tym roku pokonał Borysa Borkowskiego. Pojedynek wybrano starciem gali KSW 80. W 2020 roku wygrał z Marcinem Krakowiakiem. Tę uznano za najlepszą podczas KSW 57. Oznacza to, że kibiców czeka ciekawe starcie.

Pas na szali

Jak do tej pory to trzeci pojedynek, który znalazł się w karcie walk wrześniowej gali. Poza starciem Koziorzębski – Zalewski, kibice zobaczą także pojedynki Filipa Stawowego z Victorem Pestą oraz Michała Michalskiego z Dominikiem Humburgerem.

Najciekawszym starciem będzie jednak walka Jakuba Wikłacza w obronie pasa KSW w wadze koguciej. To zdecydowanie najciekawsza walka gali nawet mimo tego, że nie wiadomo kto będzie rywalem mistrza.

Karta walk XTB KSW 86

Walka o pas wagi koguciej KSW

61,2 kg: Jakub Wikłacz (14-3-1) – TBA

Karta główna

83,9 kg: Michał Michalski (10-5, 6 KO – Dominik Humburger (7-0, 6 KO)
120,2 kg: Filip Stawowy (10-3, 8 KO) – Viktor Pesta (18-8, 8 KO)
77,1 kg: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) – Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....