STS KOD PROMOCYJNY

Zmiany w rankingu KSW po gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAZmiany w rankingu KSW po gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Za nami ostatnia gala organizacji KSW w tym roku. Mowa o XTB KSW 89 w Gliwicach. Po niej obserwujemy kilka ciekawych zmian w rankingu najlepszej organizacji w Europie. Duży awans w kategorii średniej zanotował Damian Janikowski, który wskoczył na drugie miejsce. Na dwójkę w wadze ciężkiej awansował również Szymon Bajor. W rankingu kategorii lekkiej na szóstym miejscu zadebiutował Marcin Held. Sprawdź, jak wyglądają aktualne rankingi. 

Szymon Bajor na drugim miejscu w wadze ciężkiej 

Na drugie miejsce w wadze ciężkiej awansował doświadczony Szymon Bajor. Przesunął się o dwie pozycje po tym, jak w Gliwicach po emocjonującej walce wypunktował Czecha Viktora Pestę. Dla Bajora było to 25. zwycięstwo w zawodowej karierze. Tym samym ponownie zbliżył się do walki o mistrzowski pas. Awans Polaka sprawił, że spadki o jedno miejsce zanotowali Ricardo Prasel i Michal Martinek. Mistrzem KSW w wadze ciężkiej pozostaje Brytyjczyk Philip De Fries

Damian Janikowski na drugim miejscu w kategorii średniej 

Efektowny awans aż o cztery pozycje zanotował Damian Janikowski. Obecnie zajmuje drugie miejsce w kategorii średniej i zbliżył się do walki o pas z Pawłem Pawlakiem. Janikowski w Gliwicach po krwawym boju pokonał Tomasza Romanowskiego, który spadł na czwarte miejsce. Mistrzem pozostaje Paweł Pawlak, który w Gliwicach udanie obronił pas, pokonując Michała Materlę. Doświadczony Materla spadł na piąte miejsce w ranking. Choć w Gliwicach nie walczył, to na trzecie miejsce wskoczył Piotr Kuberski. Pod koniec pierwszej 10. awanse o jedno miejsce zanotowali: Radosław Paczuski, Michał Michalski i Bartosz Leśko, a po raz pierwszy w zestawieniu znaleźli się Dominik Humburger i Albert Odzimkowski. 

Spadki Polaków w kategorii półśredniej 

Mistrzem kategorii półśredniej pozostaje Adrian Bartosiński, który pokonał w walce o pas Francuza Salahdine’a Parnasse’a. Na piątym miejscu w rankingu KSW zadebiutował Łotysz Madars Fleminas. To sprawiło, że spadki o jedno miejsce zanotowali: Marcin Krakowiak, Michał Pietrzak, Emil Weber Meek, Wiktor Zalewski i Henry Fadipe. 

Marcin Held debiutuje w wadze lekkiej

Choć za Marcinem Heldem nieudany debiut w KSW i porażka z Gruzinem Raulim Tutaraulim, to jednak zadebiutował na szóstym miejscu w wadze lekkiej. Jego pogromca awansował na czwarte miejsce, spychając na piąte Romana Szymańskiego. Po efektownym zwycięstwie w Gliwicach na siódmą pozycję wskoczył Francuz Wilson Varela. Dalsze miejsca zajmują Borys Mańkowski, Maciej Kazieczko i Sebastian Rajewski. Cała trójka straciła po jednej pozycji. Mistrzem kategorii pozostaje Francuz Salahdine Parnasse. 

Łukasz Charzewski w rankingu wagi piórkowej

Do 10. rankingu wagi piórkowej wskoczył Łukasz Charzewski, który zajmuje dziewiąte miejsce. Od razu na szóstej pozycji zadebiutował Bośniak Ahmed Vila. Damian Stasiak i Adam Soldaev spadli o jedno miejsce. Dziesiątkę zamyka Mołdawianin Daniel Tărchilă, który zanotował spadek o dwie pozycja. Mistrzem kategorii piórkowej także jest Parnasse. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...