Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła na podium konkursu LGP w Szczyrku

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieAleksander Zniszczoł i Piotr Żyła na podium konkursu LGP w Szczyrku

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, a Piotr Żyła trzecie miejsce w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Szczyrku. Tuż za podium finiszował Maciej Kot. Zmagania wygrał świetnie dysponowany Bułgar Władimir Zografski, który w drugiej serii pobił dotychczasowy rekord skoczni i skoczył 106,5 metra. W konkursie punktowało aż ośmiu Polaków. Drugi indywidualny konkurs zaplanowano na niedzielę. Poprzedzą go kwalifikacje. 

Świetna postawa Polaków w pierwszej serii

Po wielu latach nieobecności Szczyrk powrócił do grona miast, które organizują zawody skoków narciarskich elity. W pierwszej serii z dobrej strony pokazali się biało-czerwoni. Łącznie aż ośmiu awansowało do drugiej serii. Najlepiej spisali się Maciej Kot (101,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (99 m), którzy zajmowali kolejno drugie i trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce byli jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na półmetku liderem zmagań był doświadczony Norweg Robert Johansson. Niestety awansu do drugiej serii nie wywalczył Marcin Wróbel, który debiutował w zawodach elity. 

Zniszczoł i Żyła na podium 

W drugiej serii Polacy kontynuowali dobre skakanie. Świetnie spisał ię Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 102,5 metra awansował na drugie miejsce. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Piotr Żyła, a tuż za podium finiszował Maciej Kot. Tym razem poza zasięgiem był Bułgar Władimir Zografski, który w drugiej serii skoczył 106,5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni. Miejsca pozostałych Polaków to: 12. Dawid Kubacki, 20. Kamil Stoch, 21. Klemens Murańka, 22. Paweł Wąsek, 23. Kacper Juroszek. 

Drugi konkurs już w niedzielę

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny w Szczyrku. Poprzedzą go kwalifikacje. Kwalifikacje mężczyzn zostaną przeprowadzone w niedzielę o 11:30. Konkurs indywidualny rozpocznie się o godzinie 13:00. Później zostanie przeprowadzony konkurs pań, w którym również nie zabraknie biało-czerwonych. Liczymy na to, że Polacy ponownie włączą się do walki o najwyższe cele. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....