STS KOD PROMOCYJNY

Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła na podium konkursu LGP w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieAleksander Zniszczoł i Piotr Żyła na podium konkursu LGP w Szczyrku

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, a Piotr Żyła trzecie miejsce w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Szczyrku. Tuż za podium finiszował Maciej Kot. Zmagania wygrał świetnie dysponowany Bułgar Władimir Zografski, który w drugiej serii pobił dotychczasowy rekord skoczni i skoczył 106,5 metra. W konkursie punktowało aż ośmiu Polaków. Drugi indywidualny konkurs zaplanowano na niedzielę. Poprzedzą go kwalifikacje. 

Świetna postawa Polaków w pierwszej serii

Po wielu latach nieobecności Szczyrk powrócił do grona miast, które organizują zawody skoków narciarskich elity. W pierwszej serii z dobrej strony pokazali się biało-czerwoni. Łącznie aż ośmiu awansowało do drugiej serii. Najlepiej spisali się Maciej Kot (101,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (99 m), którzy zajmowali kolejno drugie i trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce byli jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na półmetku liderem zmagań był doświadczony Norweg Robert Johansson. Niestety awansu do drugiej serii nie wywalczył Marcin Wróbel, który debiutował w zawodach elity. 

Zniszczoł i Żyła na podium 

W drugiej serii Polacy kontynuowali dobre skakanie. Świetnie spisał ię Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 102,5 metra awansował na drugie miejsce. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Piotr Żyła, a tuż za podium finiszował Maciej Kot. Tym razem poza zasięgiem był Bułgar Władimir Zografski, który w drugiej serii skoczył 106,5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni. Miejsca pozostałych Polaków to: 12. Dawid Kubacki, 20. Kamil Stoch, 21. Klemens Murańka, 22. Paweł Wąsek, 23. Kacper Juroszek. 

Drugi konkurs już w niedzielę

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny w Szczyrku. Poprzedzą go kwalifikacje. Kwalifikacje mężczyzn zostaną przeprowadzone w niedzielę o 11:30. Konkurs indywidualny rozpocznie się o godzinie 13:00. Później zostanie przeprowadzony konkurs pań, w którym również nie zabraknie biało-czerwonych. Liczymy na to, że Polacy ponownie włączą się do walki o najwyższe cele. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...