STS KOD PROMOCYJNY

Podium Aleksandra Zniszczoła na zakończenie sezonu Pucharu Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePodium Aleksandra Zniszczoła na zakończenie sezonu Pucharu Świata

Trzecim miejscem Aleksandra Zniszczoła zakończył się ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Polak po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, jednak w drugiej dał się wyprzedzić Domenowi Prevcowi. Świetne piąte miejsce na mamucie w Planicy zajął Piotr Żyła. W finałowym konkursie oglądaliśmy jeszcze Kamila Stocha (16.) i Dawida Kubackiego (29.). Zawody wygrał Austriak Daniel Huber. 

Drugie podium Zniszczoła w tym sezonie

Aleksander Zniszczoł to jedyny polski skoczek, który po tym sezonie ma powody do radości. Wszystko dlatego, że tylko on meldował się na podium. Po raz pierwszy w karierze dokonał tego w konkursie w Lahti. Teraz powtórzył trzecie miejsce w finałowym konkursie cyklu, który rozegrano w niedzielę na mamuciej skoczni w Planicy. Po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł był nawet drugi, jednak w finałowej próbie dał się nieznacznie wyprzedzić Domenowi Prevcowi ze Słowenii. Konkurs wygrał Austriak Daniel Hubert. 

W Planicy z dobrej strony pokazał się także Piotr Żyła. Zanotował drugą odległość w finałowej serii i zakończył zmagania na piątym miejscu. Solidnie skakał Kamil Stoch, który zajął 16. miejsce. Tym razem dużo słabiej poszło Dawidowi Kubackiemu. Polak zajął ostatnie, czyli 29. miejsce w Planicy. W finałowym konkursie cyklu Pucharu Świata wystartowało 29. zawodników. 

Zniszczoł najlepszym z Polaków w klasyfikacji generalnej

Najlepszym z Polaków w klasyfikacji Pucharu Świata był Aleksander Zniszczoł. Sezon zakończył na 19. miejscu. To zdecydowanie najlepszy rok w jego dotychczasowej karierze. W trzeciej dziesiątce rok zakończyli: 25. Piotr Żyła, 26. Kamil Stoch i 28. Dawid Kubacki. W zakończonym sezonie punktowali jeszcze: 47. Paweł Wąsek i 55. Maciej Kot. Kryształową Kulę zgarnął Stefan Kraft. Po małą Kryształową Kulę za loty narciarskie sięgnął Austriak Daniel Huber. W tej klasyfikacji na wysokim dziewiątym miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł, który w tym sezonie udowodnił, że jest dobrym lotnikiem. Na kolejne występy polskich skoczków musimy czekać do lata i do rozpoczęcia cyklu Letniego Grand Prix. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...