Błysk i wygrana Kubackiego w kwalifikacjach w Hinzenbach. W konkursie był siódmy

Autor
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieBłysk i wygrana Kubackiego w kwalifikacjach w Hinzenbach. W konkursie był siódmy

Za nami kolejny weekend z Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Niedzielne kwalifikacje w austriackim Hinzebach wygrał Dawid Kubacki. Niestety w konkursie poszło mu nieco gorzej i zajął siódme miejsce. Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w ten weekend. Z dobrej strony pokazali się jeszcze m.in. Piotr Żyła i Kacper Juroszek. Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej cyklu znajdują się Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

Kubacki wygrał niedzielne kwalifikacje

W niedzielnych kwalifikacjach oglądaliśmy błysk Dawida Kubackiego. Nasz doświadczony reprezentant skoczył 90 metrów i wygrał zmagania z notą 123 punkty. Na podium stanęli jeszcze Niemiec Andreas Wellinger i Szwajcar Gregor Deschwanden. Do konkursu głównego awansowali wszyscy Polacy. Zajmowali oni kolejno miejsca: 10. Piotr Żyła, 26. Kacper Juroszek, 27. Paweł Wąsek i 35. Aleksander Zniszczoł.

Siódme miejsce Kubackiego w konkursie

Niestety w konkursie Dawidowi Kubackiemu poszło nieco gorzej. Po pierwszej serii zajmował dopiero 13. miejsce po skoku na odległość 87 metrów. Do czołowej 30. awansowali jeszcze Piotr Żyła i Kacper Juroszek. W drugiej serii Dawid Kubacki wyraźnie się poprawił. Skoczył 90,5 metra, dzięki czemu awansował na siódme miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 3,7 punktu. Dobre 13. miejsce zajął Piotr Żyła, a Kacper Juroszek został sklasyfikowany na 24. pozycji. Niedzielne zawody w austriackim Hinzenbach na skoczni Aigner-Schanze (HS90) wygrał Szwajcar Gregor Deschwanden. Podium uzupełnili Bułgar Władimir Zografski i Austriak Daniel Tschofenig. 

Za tydzień finałowe zawody Letniego Grand Prix 2023

Za tydzień w niemieckim Klingenthal zostaną rozegrane finałowe zawody Letniego Grand Prix 2023 w skokach narciarskich. Polacy nie mają już szans na zajęcie miejsca na podium klasyfikacji generalnej cyklu. W Niemczech zostanie rozegrany tylko jeden konkurs indywidualny. Obecnie najwyżej z Polaków są 4. Piotr Żyła i 5. Aleksander Zniszczoł, jednak ich strata do czołowej trójki wynosi ponad 100 punktów. Walka o zwycięstwo w cyklu do końca powinna toczyć się pomiędzy Władimirem Zografskim i Gregorem Deschwandenem. 

Polacy walczą o wygraną w Pucharze Narodów. Przed ostatnim weekendem zajmują drugie miejsce z dorobkiem 833 punkty. Do liderów Austriaków tracą 113 punktów i jest to do odrobienia w konkursach indywidualnym i drużyn mieszanych. Na trzecim miejscu z dorobkiem 813 punktów plasują się Szwajcarzy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...