STS KOD PROMOCYJNY

Błysk i wygrana Kubackiego w kwalifikacjach w Hinzenbach. W konkursie był siódmy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieBłysk i wygrana Kubackiego w kwalifikacjach w Hinzenbach. W konkursie był siódmy

Za nami kolejny weekend z Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Niedzielne kwalifikacje w austriackim Hinzebach wygrał Dawid Kubacki. Niestety w konkursie poszło mu nieco gorzej i zajął siódme miejsce. Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w ten weekend. Z dobrej strony pokazali się jeszcze m.in. Piotr Żyła i Kacper Juroszek. Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej cyklu znajdują się Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

Kubacki wygrał niedzielne kwalifikacje

W niedzielnych kwalifikacjach oglądaliśmy błysk Dawida Kubackiego. Nasz doświadczony reprezentant skoczył 90 metrów i wygrał zmagania z notą 123 punkty. Na podium stanęli jeszcze Niemiec Andreas Wellinger i Szwajcar Gregor Deschwanden. Do konkursu głównego awansowali wszyscy Polacy. Zajmowali oni kolejno miejsca: 10. Piotr Żyła, 26. Kacper Juroszek, 27. Paweł Wąsek i 35. Aleksander Zniszczoł.

Siódme miejsce Kubackiego w konkursie

Niestety w konkursie Dawidowi Kubackiemu poszło nieco gorzej. Po pierwszej serii zajmował dopiero 13. miejsce po skoku na odległość 87 metrów. Do czołowej 30. awansowali jeszcze Piotr Żyła i Kacper Juroszek. W drugiej serii Dawid Kubacki wyraźnie się poprawił. Skoczył 90,5 metra, dzięki czemu awansował na siódme miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 3,7 punktu. Dobre 13. miejsce zajął Piotr Żyła, a Kacper Juroszek został sklasyfikowany na 24. pozycji. Niedzielne zawody w austriackim Hinzenbach na skoczni Aigner-Schanze (HS90) wygrał Szwajcar Gregor Deschwanden. Podium uzupełnili Bułgar Władimir Zografski i Austriak Daniel Tschofenig. 

Za tydzień finałowe zawody Letniego Grand Prix 2023

Za tydzień w niemieckim Klingenthal zostaną rozegrane finałowe zawody Letniego Grand Prix 2023 w skokach narciarskich. Polacy nie mają już szans na zajęcie miejsca na podium klasyfikacji generalnej cyklu. W Niemczech zostanie rozegrany tylko jeden konkurs indywidualny. Obecnie najwyżej z Polaków są 4. Piotr Żyła i 5. Aleksander Zniszczoł, jednak ich strata do czołowej trójki wynosi ponad 100 punktów. Walka o zwycięstwo w cyklu do końca powinna toczyć się pomiędzy Władimirem Zografskim i Gregorem Deschwandenem. 

Polacy walczą o wygraną w Pucharze Narodów. Przed ostatnim weekendem zajmują drugie miejsce z dorobkiem 833 punkty. Do liderów Austriaków tracą 113 punktów i jest to do odrobienia w konkursach indywidualnym i drużyn mieszanych. Na trzecim miejscu z dorobkiem 813 punktów plasują się Szwajcarzy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...