STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kubacki brązowym medalistą mistrzostw świata w Planicy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki brązowym medalistą mistrzostw świata w Planicy

Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w Planicy w konkursie rozgrywanym na skoczni dużej. Lider reprezentacji Polski skakał bardzo dobrze i zabrakło mu zaledwie 0,6 punktu do srebra. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, na dziewiątym miejscu rywalizację skończył Piotr Żyła. Mistrzem świata został Słoweniec Timi Zajc. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy. 

Świetne skoki Polaków w Planicy 

Choć tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Planicy mogliśmy mieć pewne obawy co do formy Polaków, to jednak w Słowenii je rozwiali. Od początku biało-czerwoni świetnie radzą sobie na mistrzostwach świata, czego dowodem jest złoto Piotra Żyły na skoczni normalnej. Teraz w świetnym stylu po brąz na skoczni dużej sięgnął Dawid Kubacki, a tuż za podium uplasował się Kamil Stoch. Dawid Kubacki w konkursie medalowym skakał kolejno 129 i 135 metrów. Dało mu to notę 276,2 punktu i tylko o 0,6 punktu przegrał z wicemistrzem świata Ryoyu Kobayashim z Japonii. Złoto z dużą przewagą zdobył znakomity tego dnia Słoweniec Timi Zajc. 

Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, który skakał kolejno 131,5 oraz 134,5 metra. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który zmagania ukończył na dziewiątym miejscu. Czwarty z Polaków Aleksander Zniszczoł skoczył 124,5 oraz 127 metrów i uplasował się na 23. pozycji. Dobre wyniki Polaków to świetny prognostyk przed konkursem drużynowym, który zaplanowano na sobotę. Jeżeli powtórzyłyby się wyniki z piątku, to Polacy sięgnęliby po drużynowe złoto i wyprzedzili Niemców oraz Słoweńców. 

Czas na konkurs drużynowy

Ostatnią szansą na polski medal na mistrzostwach świata w Planicy będzie konkurs drużynowy na skoczni dużej, który odbędzie się w sobotę. Początek zmagań o godzinie 16:30. Po dobrych skokach w piątek Polacy należą do faworytów w walce o medal. Polska drużyna prawdopodobnie wystąpi w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Głównymi konkurentami Polaków będą: Niemcy, Słoweńcy, Austriacy i Norwegowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...