STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kubacki drugi w konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal. Żyła tuż za podium w całym cyklu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki drugi w konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal. Żyła tuż...

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w finałowych zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które rozegrano w niemieckim Klingenthal. Doświadczony Polak prowadził po pierwszej serii, jednak w drugiej musiał uznać wyższość Austriaka Manuela Fettnera. Podium uzupełnił jego rodak Daniel Tschofenig. W klasyfikacji cyklu najwyżej uplasował się Piotr Żyła, który był czwarty. Polacy zajmują drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. 

Świetna forma Dawida Kubackiego w Klingenthal

Od początku weekendu w Klingenthal Dawid Kubacki spisywał się bardzo dobrze. Nasz utytułowany reprezentant potwierdził to w konkursie indywidualnym. W pierwszej serii oddał skok na odległość 138,5 metra i prowadził. Niestety w drugiej serii poszło mu nieco słabiej. Skoczył 136,5 metra i ostatecznie musiał uznać wyższość Manuela Fettnera z Austrii, z którym przegrał o 3,7 punktu. Ta dwójka zdominowała zawody rozgrywane na skoczni Vogtland Arena. Podium uzupełnił kolejny z Austriaków Daniel Tschofenig, który stracił do Polaka ponad 9 punktów. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który skończył zmagania na 17. miejscu. Niestety na pierwszej serii swój udział w zawodach zakończyli Aleksander Zniszczoł (43.) i Kacper Juroszek (51.). 

Żyła najlepszy z Polaków w klasyfikacji cyklu

Sobotnie zawody były ostatnim konkursem indywidualnym w tegorocznym Letnim Grand Prix. Najwyżej z Polaków w cyklu uplasował się Piotr Żyła, który zakończył zmagania na czwartym miejscu. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a siódmy był Aleksander Zniszczoł. Pozostali Polacy zajęli nieco dalsze miejsca: Maciej Kot (19.), Kacper Juroszek (33.), Klemens Murańka (38.), Kamil Stoch (45.), Paweł Wąsek (67.), Jakub Wolny (68.), Marcin Wróbel (71.) i Klemens Joniak (79.). Sensacyjnym zwycięzcą Letniego Grand Prix został Bułgar Władimir Zografski. Drugie miejsce zajął Szwajcar Gregor Deschwanden, a trzeci był Japończyk Ren Nikaido. 

Do końca letnich zmagań został już tylko niedzielny konkurs mikstów. Tam Polskę reprezentować będą: Natalia Słowik, Paweł Wąsek, Nicole Konderla i Aleksander Zniszczoł. Polacy przed tym konkursem zajmują drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów i o 65 punktów wyprzedzają Szwajcarów. Pewni zwycięstwa w tej klasyfikacji są Austriacy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...