STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dawid Kubacki drugi w konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal. Żyła tuż za podium w całym cyklu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki drugi w konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal. Żyła tuż...

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w finałowych zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które rozegrano w niemieckim Klingenthal. Doświadczony Polak prowadził po pierwszej serii, jednak w drugiej musiał uznać wyższość Austriaka Manuela Fettnera. Podium uzupełnił jego rodak Daniel Tschofenig. W klasyfikacji cyklu najwyżej uplasował się Piotr Żyła, który był czwarty. Polacy zajmują drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. 

Świetna forma Dawida Kubackiego w Klingenthal

Od początku weekendu w Klingenthal Dawid Kubacki spisywał się bardzo dobrze. Nasz utytułowany reprezentant potwierdził to w konkursie indywidualnym. W pierwszej serii oddał skok na odległość 138,5 metra i prowadził. Niestety w drugiej serii poszło mu nieco słabiej. Skoczył 136,5 metra i ostatecznie musiał uznać wyższość Manuela Fettnera z Austrii, z którym przegrał o 3,7 punktu. Ta dwójka zdominowała zawody rozgrywane na skoczni Vogtland Arena. Podium uzupełnił kolejny z Austriaków Daniel Tschofenig, który stracił do Polaka ponad 9 punktów. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który skończył zmagania na 17. miejscu. Niestety na pierwszej serii swój udział w zawodach zakończyli Aleksander Zniszczoł (43.) i Kacper Juroszek (51.). 

Żyła najlepszy z Polaków w klasyfikacji cyklu

Sobotnie zawody były ostatnim konkursem indywidualnym w tegorocznym Letnim Grand Prix. Najwyżej z Polaków w cyklu uplasował się Piotr Żyła, który zakończył zmagania na czwartym miejscu. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a siódmy był Aleksander Zniszczoł. Pozostali Polacy zajęli nieco dalsze miejsca: Maciej Kot (19.), Kacper Juroszek (33.), Klemens Murańka (38.), Kamil Stoch (45.), Paweł Wąsek (67.), Jakub Wolny (68.), Marcin Wróbel (71.) i Klemens Joniak (79.). Sensacyjnym zwycięzcą Letniego Grand Prix został Bułgar Władimir Zografski. Drugie miejsce zajął Szwajcar Gregor Deschwanden, a trzeci był Japończyk Ren Nikaido. 

Do końca letnich zmagań został już tylko niedzielny konkurs mikstów. Tam Polskę reprezentować będą: Natalia Słowik, Paweł Wąsek, Nicole Konderla i Aleksander Zniszczoł. Polacy przed tym konkursem zajmują drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów i o 65 punktów wyprzedzają Szwajcarów. Pewni zwycięstwa w tej klasyfikacji są Austriacy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...