STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Kubacki obronił tytuł mistrza Polski. Anna Twardosz najlepsza wśród pań

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki obronił tytuł mistrza Polski. Anna Twardosz najlepsza wśród pań

Dawid Kubacki obronił tytuł i ponownie został indywidualnym mistrzem Polski w letnich skokach narciarskich. Utytułowany skoczek po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, jednak wyprzedził Piotra Żyłę. Podium uzupełnił Kamil Stoch. Wśród pań triumfowała Anna Twardosz. Podium uzupełniły Nicole Konderla i Natalia Słowik. Na niedzielę zaplanowano zmagania drużynowe. 

Fantastyczny skok w drugiej serii i złoto Kubackiego

Na starcie Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na obiekcie Skalite (HS104) w Szczyrku pojawili się najlepsi biało-czerwoni. Tytułu sprzed roku bronił Dawid Kubacki. Po pierwszej serii najbliżej złota był jednak Piotr Żyła z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. O 1,5 punktu wyprzedzał Dawida Kubackiego z TS Wisła Zakopane, a trzecie miejsce zajmował Kacper Juroszek z KS AZS AWF Katowice. Walka o podium zapowiadała się emocjonująco, ponieważ zaledwie 0,1 punktu trafił Kamil Stoch z KS Eve-nement Zakopane, a 0,2 punktu Maciej Kot z AZS Zakopane.

W drugiej serii kapitalnym skokiem popisał się Dawid Kubacki. Przeskoczył skocznię i osiągnął wynik 106,5 metra. Dzięki temu z przewagą blisko 10. punktów wygrał Letnie Mistrzostwa Polski i znów sięgnął po złoto. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Piotr Żyła. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który tylko o 0,1 punktu wyprzedził czwartego Macieja Kota. Kolejne miejsca zajęli Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł (obaj Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe). 

Anna Twardosz najlepsza wśród pań 

Po mistrzostwo Polski w rywalizacji kobiet sięgnęła Anna Twardosz z KS AZS AWF Katowice. W końcowym rozrachunku o 0,2 punktu wyprzedziła swoją klubową koleżankę Nicole Konderla. Trzecie miejsce z większą stratą zajęła Natalia Słowik z AZS Zakopane. Na kolejnych pozycjach w klasyfikacji LMP uplasowały się: Pola Bełtowska (AZS Zakopane) i Paulina Cieślar (KS AZS AWF Katowice). Jednocześnie Anna Twardosz zajęła trzecie miejsce w konkursie rozegranym na Skalite. Przed nią znalazły się Słowaczki Tamara Mesikova (TS Wisła Zakopane) i Kira Kapustikova (KS Chochołów), które nie zostały sklasyfikowane w mistrzostwach Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...