STS KOD PROMOCYJNY

Jan Guńka mistrzem świata juniorów. Sukces Polaka w biathlonie na nartorolkach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweJan Guńka mistrzem świata juniorów. Sukces Polaka w biathlonie na nartorolkach

Jan Guńka odniósł ogromny sukces i został mistrzem świata juniorów w konkurencji supersprintu w biathlonie na nartorolkach. Zaledwie 21-letni Polak okazał się bezkonkurencyjny podczas zawodów rozgrywanych w słowackim ośrodku Brezno-Osrblie. Z dobrej strony pokazał się również Konrad Badacz, który zajął szóste miejsce. Wśród kobiet na piątym miejscu finiszowała Anna Nędza-Kubiniec. 

Świetna forma biegowa Polaka

Zwycięstwo Jana Guńki na Słowacji nie było oczywiste. Wszystko dlatego, że Polak popełnił aż cztery błędy na strzelnicy. Tym samym otrzymał aż cztery kary i musiał gonić rywali. Do końca jednak zachował znakomitą dyspozycję biegową, co pozwoliło mu powrócić do walki o zwycięstwo. Nasz 21-letni biathlonista poradził sobie z presją i sięgnął po spektakularne zwycięstwo. Został nowym mistrzem świata juniorów w konkurencji supersprintu w biathlonie na nartorolkach. Ostatecznie udało mu się o 10 sekund wyprzedzić Ukraińca Serhija Supruna, który na strzelnicy miał jedno pudło mniej. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Chorwat Matija Legovic. Na szóstym miejscu finiszował Konrad Badacz. Marcin Zawół zajął 11. miejsce, a Fabian Suchodolski był 27. 

Dla Jana Guńki to kolejny międzynarodowy sukces w kategoriach juniorskich. Polak w marcu tego roku został wicemistrzem świata juniorów podczas zimowej rywalizacji. Ponadto na swoim koncie ma również brąz w sprincie i złoto w sztafecie z 2021 roku. 

Anna Nędza-Kubiniec na piątym miejscu 

Nasze reprezentantki oglądaliśmy również podczas rywalizacji kobiet. Tam najlepiej z Polek spisała się Anna Nędza-Kubiniec, która zajęła piąte miejsce i straciła do podium trochę ponad 30 sekund. Emilia Zasadna zajęła 18. miejsce, a Zuzanna Sadownik 20. miejsce. Najlepsza okazała się Bułgarka Lora Hristova. Na podium stanęły również Ukrainki Ołeksandra Merkuszyna i Ołena Horodna. Rywalizacja na Słowacji zakończy się w niedzielę 27 sierpnia. Swoje starty przed sobą mają jeszcze seniorzy, w tym reprezentanci Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...