Jan Guńka mistrzem świata juniorów. Sukces Polaka w biathlonie na nartorolkach

Autor
Strona głównaSporty zimoweJan Guńka mistrzem świata juniorów. Sukces Polaka w biathlonie na nartorolkach

Jan Guńka odniósł ogromny sukces i został mistrzem świata juniorów w konkurencji supersprintu w biathlonie na nartorolkach. Zaledwie 21-letni Polak okazał się bezkonkurencyjny podczas zawodów rozgrywanych w słowackim ośrodku Brezno-Osrblie. Z dobrej strony pokazał się również Konrad Badacz, który zajął szóste miejsce. Wśród kobiet na piątym miejscu finiszowała Anna Nędza-Kubiniec. 

Świetna forma biegowa Polaka

Zwycięstwo Jana Guńki na Słowacji nie było oczywiste. Wszystko dlatego, że Polak popełnił aż cztery błędy na strzelnicy. Tym samym otrzymał aż cztery kary i musiał gonić rywali. Do końca jednak zachował znakomitą dyspozycję biegową, co pozwoliło mu powrócić do walki o zwycięstwo. Nasz 21-letni biathlonista poradził sobie z presją i sięgnął po spektakularne zwycięstwo. Został nowym mistrzem świata juniorów w konkurencji supersprintu w biathlonie na nartorolkach. Ostatecznie udało mu się o 10 sekund wyprzedzić Ukraińca Serhija Supruna, który na strzelnicy miał jedno pudło mniej. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Chorwat Matija Legovic. Na szóstym miejscu finiszował Konrad Badacz. Marcin Zawół zajął 11. miejsce, a Fabian Suchodolski był 27. 

Dla Jana Guńki to kolejny międzynarodowy sukces w kategoriach juniorskich. Polak w marcu tego roku został wicemistrzem świata juniorów podczas zimowej rywalizacji. Ponadto na swoim koncie ma również brąz w sprincie i złoto w sztafecie z 2021 roku. 

Anna Nędza-Kubiniec na piątym miejscu 

Nasze reprezentantki oglądaliśmy również podczas rywalizacji kobiet. Tam najlepiej z Polek spisała się Anna Nędza-Kubiniec, która zajęła piąte miejsce i straciła do podium trochę ponad 30 sekund. Emilia Zasadna zajęła 18. miejsce, a Zuzanna Sadownik 20. miejsce. Najlepsza okazała się Bułgarka Lora Hristova. Na podium stanęły również Ukrainki Ołeksandra Merkuszyna i Ołena Horodna. Rywalizacja na Słowacji zakończy się w niedzielę 27 sierpnia. Swoje starty przed sobą mają jeszcze seniorzy, w tym reprezentanci Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...