Jan Habdas i Tomasz Pilch w kadrze skoczków na PŚ w Lake Placid

Autor
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieJan Habdas i Tomasz Pilch w kadrze skoczków na PŚ w Lake...

W kadrze polskich skoczków doszło do małych przetasowań przed zbliżającym się weekendem Pucharu Świata w amerykańskim Lake Placid. Decyzją Thomasa Thurnbichlera do Stanów Zjednoczonych polecą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jan Habdas i Tomasz Pilch. Dwaj ostatni zastąpili w drużynie Kamila Stocha i Jakuba Wolnego, którzy będą trenować w Polsce lub wystąpią w zawodach niższej rangi. 

Powrót do USA po 19 latach 

Cykl Pucharu Świata powraca do Stanów Zjednoczonych po 19. latach. Najlepsi skoczkowie świata ponownie powalczą o punkty w legendarnym Lake Placid. Wśród nich nie zabraknie Dawida Kubackiego, czyli wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Choć w ostatnich tygodniach stracił sporo do Norwega Halvora Egnera Graneruda, to jednak wciąż pozostaje w walce o Kryształową Kulę. Spore nadzieje wiążemy również z będącym w dobrej formie Piotrem Żyłą. Pewniakiem do wyjazdu do USA był również Aleksander Zniszczoł, który punktował w obu konkursach indywidualnych w Willingen. Wydaje się, że to między nim a Pawłem Wąskiem rozstrzygnie się walka o czwarte miejsce w polskiej drużynie na tegoroczne mistrzostwa świata.

Decyzją sztabu szkoleniowego do Lake Placid nie polecał doświadczony Kamil Stoch oraz Jakub Wolny. Obaj w ostatnich tygodniach byli w słabszej dyspozycji. Kamil Stoch będzie szukał formy w Polsce, a Jakub Wolny może wziąć udział w konkursach niższego szczebla. Ich miejsce w drużynie zajęli Jan Habdas i Tomasz Pilch. Pierwszy przed kilkoma dniami w Kanadzie zdobył dwa medale mistrzostw świata juniorów i w Lake Placid będzie chciał potwierdzić dobrą dyspozycję. Tomasza Pilcha w Pucharze Świata nie oglądaliśmy od konkursów w szwajcarskim Engelbergu. 

Sprawdź typy na skoki narciarskie!

Plan weekendu w Lake Placid

Przed skoczkami narciarskimi intensywny weekend w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy zaplanowali dwa konkursy indywidualne oraz konkurs duetów. Poniżej szczegółowy harmonogram. 

Piątek 10.02

23:00 – kwalifikacje

Sobota 11.02

16:00 – konkurs indywidualny

23:00 – konkurs duetów

Niedziela 12.02

14:45 – kwalifikacje

16:15 – konkurs indywidualny

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...