STS KOD PROMOCYJNY

Kacper Tomasiak najlepszy w konkursie FIS Cup w Zakopanem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKacper Tomasiak najlepszy w konkursie FIS Cup w Zakopanem

Zaledwie 16-letni Kacper Tomasiak wygrał w czwartek konkurs indywidualny skoków narciarskich FIS Cup w Zakopanem. Zmagania rozgrywano na Wielkiej Krokwi, a nastolatek w pokonanym polu pozostawił m.in. Klemensa Joniaka i lidera cyklu Maximiliana Lienhera z Austrii. Kacper Tomasiak stoczył zacięty bój z Klemensem Joniakiem, którego pokonał o 1,5 punktu. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Wiktora Szozdę i Marcina Wróbla. 

Świetna forma nastolatka z Polski

Już wcześniej Kacper Tomasiak dawał sygnały, że jego forma w tym sezonie zwyżkuje. Dobrze prezentował się m.in. na mistrzostwach świata juniorów. Teraz na Wielkiej Krokwi w Zakopanem nie miał sobie równych w czwartkowym konkursie indywidualnym FIS Cup. To zawody trzeciej rangi w świecie skoków, w których udział biorą obiecujący skoczkowie. Kacper Tomasiak sięgnął po zwycięstwo po skokach kolejno na 136,5 i 137 metrów. Dzięki temu zaledwie o 1,5 punktu wyprzedził kolejnego z biało-czerwonych Klemensa Joniaka. Ten skakał kolejno 135 i 137 metrów. Na trzecim miejscu podium stanął Austriak Maximilian Lienher, czyli aktualny lider cyklu. Ten do Polaków stracił już kilka punktów. 

Łącznie w drugiej serii oglądaliśmy siedmiu Polaków. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: 7. Wiktor Szozda i 10. Marcin Wróbel. Ponadto dwa skoki konkursowe oddali jeszcze: Adam Niżnik (17.), Tymoteusz Amilkiewicz (18.) i Jarosław Krzak (25.). Niestety do drugiej serii nie awansowali: Szymon Zapotoczny (34.), Szymon Jojko (35.) i Jan Galica (37.). Najwyżej z Polaków klasyfikacji FIS Cup jest Klemens Joniak, który zajmuje 17. miejsce. Całe podium zajmują Austriacy. 

Ostatnie zawody cyklu już w piątek 

Na piątek 10 marca zaplanowano drugi konkurs indywidualny w Zakopanem i jednocześnie ostatnie zawody tegorocznego cyklu FIS Cup. Ponownie liczymy na dobre występy biało-czerwonych, którzy mogą włączyć się do walki o zwycięstwo. Jeżeli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to zwycięstwo cyklu zostanie Maximilian Lienher. W klasyfikacji generalnej ma 73 punkty przewagi nad swoim rodakiem Janni Reisenauerem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...