STS KOD PROMOCYJNY

Klemens Murańka wygrał zawody FIS Cup w niemieckim Oberhofie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKlemens Murańka wygrał zawody FIS Cup w niemieckim Oberhofie

Klemens Murańska okazał się najlepszy w zawodach FIS Cup w skokach narciarskich, które w sobotę rozegrano w niemieckim Oberhofie. Reprezentant Polski z dużą przewagą pokonał Austriaka Maximiliana Lienhera. Niestety trzeciej pozycji po pierwszej serii nie utrzymał Klemens Joniak, który ostatecznie spadł aż na 15. miejsce. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Adama Niżnika. W niedzielę drugi konkurs FIS Cup w Oberhofie. 

Dwóch Polaków na podium po pierwszej serii

Po pierwszej serii polscy kibice mogli mieć spore powody do zadowolenia. Po skoku na odległość 98 metrów prowadził Klemens Murańka, a trzecie miejsce zajmował młody Klemens Joniak. Pomiędzy nimi był tylko Austriak Maximilian Lienher. W pierwszej dziesiątce na siódmym miejscu oglądaliśmy jeszcze Adama Niżnika, a do drugiej serii zawodów awansowali jeszcze: Kacper Tomasiak (11.), Marcin Wróbel (15.) i Wiktor Szozda (29.). Niestety na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończył Tymoteusz Amilkiewicz. 

Murańka wytrzymał presję

W drugiej serii Klemens Murańka wytrzymał presję. Polak w trudnych warunkach skoczył 93,5 metra, dzięki czemu o blisko 10 punktów pokonał drugiego Lienhera. Niestety słabszy skok zanotował Klemens Joniak. Uzyskał tylko 86,5 metra i ostatecznie spadł na 15. miejsce. Czołową dziesiątkę zamknął Adam Niżnik, a tuż za nim znalazł się Kacper Tomasiak. Marcin Wróbel zakończył zmagania na 17. miejscu, a Wiktor Szozda na 23. pozycji. 

Zawody FIS Cup to trzecie co do rangi zmagania skoczków narciarskich. Wyżej cenione są: Puchar Świata i Puchar Kontynentalny. Podczas gdy najlepsi skoczkowie rywalizują w mistrzostwach świata w Planicy, zawodnicy z dalszego szeregu mają okazję do zaprezentowania się w FIS Cup. Drugi konkurs w niemieckim Oberhofie zaplanowano na niedzielę. Polacy znów mogą włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej FIS Cup biało-czerwoni nie odgrywają znaczących ról, a najwyżej sklasyfikowany na 21. miejscu jest Marcin Wróbel. Liderem cyklu jest Maximilian Lienher z Austrii, który w Oberhofie musiał uznać wyższość Klemensa Murańki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...