STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Klemens Murańka z wygraną w niedzielnym konkursie FIS Cup w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKlemens Murańka z wygraną w niedzielnym konkursie FIS Cup w Szczyrku

Klemens Murańka wygrał niedzielne zawody letniego FIS Cup w Szczyrku na skoczni Skalite (HS104). Tym samym doskonale zakończył weekend, ponieważ dzień wcześniej zajął trzecie miejsce. Dobre skoki Klemensa Murańki sprawiły, że reprezentacja Polski zwiększyła do siedmiu kwotę startową na drugi period Letniego Pucharu Kontynentalnego. W weekend w Szczyrku z dobrej strony pokazali się jeszcze m.in.: Klemens Joniak, Tomasz Pilch i Jakub Wolny. 

Trzecie miejsce Murańki w sobotę

W ten weekend w Szczyrku rozegrano dwa konkursy indywidualne w ramach letniego cyklu FIS Cup. Skoczkowie rywalizowali na skoczni Skalite (HS104). Na listach startowych pojawiło się wielu reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisywał się Klemens Muranka. W sobotę zajął trzecie miejsce po skokach kolejno na 102,5 oraz 105 metrów. Najlepszy w pierwszym konkursie okazał się Austriak Niklas Bachlinger. Drugie miejsce zajął jego rodak Jonas Schuster. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze piąty Klemens Joniak i szósty Tomasz Pilch. Do drugiej serii awansowali też: 12. Jakub Wolny, 13. Jarosław Krzak, 14. Marcin Wróbel, 18. Adam Niżnik, 25. Kacper Tomasiak, 26. Andrzej Stękała i 30. Wiktor Szozda. 

Efektowna wygrana Klemensa Murańki w niedzielę

Klemensowi Murańce jeszcze lepiej poszło w niedzielę, gdy wygrał cały konkurs. Polak prowadził już po pierwszej serii i potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji. Ostatecznie triumfował z przewagą ponad pięciu punktów nad Austriakiem Jonasem Schusterem i blisko dziesięciu nad trzecim Niemcem Adrianem Tittelem. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: 6. Tomasz Pilch, 7. Jakub Wolny, 8. Klemens Joniak, 10. Marcin Wróbel. W drugiej serii skakali również: 15. Adam Niżnik, 17. Jarosław Krzak, 18. Jan Habdas i 19. Andrzej Stękała. 

Dobra dyspozycja Klemensa Murańki sprawiła, że Polacy zwiększyli swoją kwotę startową na drugi period Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach w Stams, Klingenthal oraz Lake Placid będzie mogło wystartować siedmiu biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...