STS KOD PROMOCYJNY

Kubacki drugi w kwalifikacjach w Ruce. Komplet Polaków w konkursie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki drugi w kwalifikacjach w Ruce. Komplet Polaków w konkursie

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Ruce. Polski skoczek uzyskał 143 metry i przegrał tylko ze Słoweńcem Anze Laniskiem. Tym samym potwierdził swoją wysoką formę. Dobrze skakali także Piotr Żyła (6. miejsce) i Kamil Stoch (12.). Ostatecznie do konkursu awansowali jeszcze: Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i Jakub Wolny.

Dawid Kubacki pokazał moc 

Po dwóch wygranych konkursach na inaugurację w Wiśle Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Automatycznie stał się też jednym z głównych kandydatów do walki o Kryształową Kulę. Teraz pokazał swoją moc w kwalifikacjach, które odbyły się w sobotni poranek. Pierwotnie zaplanowano je na piątkowe popołudnie, jednak w ostatniej chwili zostały przełożone. Wszystko dlatego, że na czas do Finlandii nie dotarł sprzęt niemieckich skoczków narciarskich. 

Dawid Kubacki skakał jako ostatni i osiągnął 143 metry. To najdalszy skok kwalifikacji, a taką sama odległość uzyskali jeszcze Norwegowie Halvor Egner Granerud (3. miejsce) i Johann Andre Forfang (9.). Ostatecznie Polak uzyskał notę 160.3 i zaledwie o 2,5 punktu przegrał ze Słoweńcem Anze Laniskiem. Na szóstym miejscu kwalifikacje ukończył Piotr Żyła po skoku na 139 metrów. Taką samą odległość uzyskał Kamil Stoch, który zajął 12. miejsce. W konkursie głównym zobaczymy komplet Polaków. Awansowali także: Paweł Wąsek (35.), Aleksander Zniszczoł (36.), Tomasz Pilch (38.) i Jakub Wolny (50.)

Utrzymać prowadzenie w generalce

Zadaniem Dawida Kubackiego na weekend Pucharu Świata w Ruce jest minimum utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Obecnie prowadzi w niej z przewagą 70. punktów nad drugim Granerudem i 95. punktów nad trzecim Austriakiem Stefanem Kraftem. Zwycięzca kwalifikacji Anze Lanisek plasuje się tuż za podium. Pierwszy konkurs w Ruce rozpocznie się w sobotę 26 listopada o 9:00. Czekają nas ogromne emocje z biało-czerwonymi w roli głównej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...