Kubacki drugi w kwalifikacjach w Ruce. Komplet Polaków w konkursie

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki drugi w kwalifikacjach w Ruce. Komplet Polaków w konkursie

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Ruce. Polski skoczek uzyskał 143 metry i przegrał tylko ze Słoweńcem Anze Laniskiem. Tym samym potwierdził swoją wysoką formę. Dobrze skakali także Piotr Żyła (6. miejsce) i Kamil Stoch (12.). Ostatecznie do konkursu awansowali jeszcze: Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i Jakub Wolny.

Dawid Kubacki pokazał moc 

Po dwóch wygranych konkursach na inaugurację w Wiśle Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Automatycznie stał się też jednym z głównych kandydatów do walki o Kryształową Kulę. Teraz pokazał swoją moc w kwalifikacjach, które odbyły się w sobotni poranek. Pierwotnie zaplanowano je na piątkowe popołudnie, jednak w ostatniej chwili zostały przełożone. Wszystko dlatego, że na czas do Finlandii nie dotarł sprzęt niemieckich skoczków narciarskich. 

Dawid Kubacki skakał jako ostatni i osiągnął 143 metry. To najdalszy skok kwalifikacji, a taką sama odległość uzyskali jeszcze Norwegowie Halvor Egner Granerud (3. miejsce) i Johann Andre Forfang (9.). Ostatecznie Polak uzyskał notę 160.3 i zaledwie o 2,5 punktu przegrał ze Słoweńcem Anze Laniskiem. Na szóstym miejscu kwalifikacje ukończył Piotr Żyła po skoku na 139 metrów. Taką samą odległość uzyskał Kamil Stoch, który zajął 12. miejsce. W konkursie głównym zobaczymy komplet Polaków. Awansowali także: Paweł Wąsek (35.), Aleksander Zniszczoł (36.), Tomasz Pilch (38.) i Jakub Wolny (50.)

Utrzymać prowadzenie w generalce

Zadaniem Dawida Kubackiego na weekend Pucharu Świata w Ruce jest minimum utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Obecnie prowadzi w niej z przewagą 70. punktów nad drugim Granerudem i 95. punktów nad trzecim Austriakiem Stefanem Kraftem. Zwycięzca kwalifikacji Anze Lanisek plasuje się tuż za podium. Pierwszy konkurs w Ruce rozpocznie się w sobotę 26 listopada o 9:00. Czekają nas ogromne emocje z biało-czerwonymi w roli głównej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...