Kubacki trzeci w Raw Air po pierwszym konkursie w Oslo

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki trzeci w Raw Air po pierwszym konkursie w Oslo

Dawid Kubacki po pierwszym konkursie w Oslo zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu Raw Air. Po wygranym prologu nasz najlepszy skoczek w tym sezonie zajął dziewiąte miejsce w konkursie. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zmagania wygrał Słoweniec Anze Lanisek przed Austriakiem Stefanem Kraftem. W niedzielę 12 marca odbędą się prolog i drugi konkurs indywidualny. 

Błąd Kubackiego w pierwszej serii

Po wygraniu kwalifikacji i dobrym skoku w serii próbnej, faworytem do zwycięstwa w Oslo był Dawid Kubacki. Niestety w pierwszej serii popełnił kosztowny błąd przy skoku, przez co znajdował się dopiero na 16. miejscu. Wyżej od niego byli jeszcze Kamil Stoch (9.) i Piotr Żyła (14.). W drugiej serii wszystko wróciło jednak do normy. Dawid Kubacki skoczył aż 135 metrów i zaczął piąć się w klasyfikacji. Ostatecznie poprawił swoją pozycję o siedem miejsc i skończył na dziewiątym. Dwa równe skoki oddał Kamil Stoch, który skakał kolejno 124,5 i 124 metry. Dało mu to 13. miejsce. Niestety fatalnie w drugiej serii zaprezentował się Piotr Żyła. Skoczył tylko 106,5 metra i skończył na 29. miejscu. Do drugiej serii awansu nie wywalczyli: Aleksander Zniszczoł (31.), Jakub Wolny (43.) i Paweł Wąsek (44.). Zawody wygrał Anze Lanisek ze Słowenii przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Niemcem Karlem Geigerem. 

Kubacki trzeci w Raw Air i drugi w generalce

Reprezentant Polski Dawid Kubacki zajmuje trzecie miejsce w cyklu Raw Air po konkursie w Oslo. Traci w nim 10,6 punktu do liderującego Anze Laniska i 8,1 punktu do Stefana Krafta. Tuż za Kubackim jest Norweg Halvor Egner Granerud. W czołowej 10 cyklu jest jeszcze 9. Kamil Stoch. Kolejne skoki zawodnicy oddadzą już w niedzielę, gdy czeka ich prolog oraz drugi konkurs indywidualny w Oslo. Prolog zaplanowano na 11:30 a konkurs na 16:30. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki pozostał na drugim miejscu, jednak jego strata do Graneruda wzrosła do 314 punktów. Trzeci Lanisek traci do Polaka 192 punkty. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...