Marek Kania brązowym medalistą mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim

Strona głównaSporty zimoweMarek Kania brązowym medalistą mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim

Ostatniego dnia zmagań na mistrzostwach Europy Marek Kania sięgnął po brązowy medal na 500 metrów. To dla niego drugi medal wywalczony w Heerenveen, ponieważ dzień wcześniej wspólnie z kolegami został mistrzem Europy w sprincie drużynowym. W niedzielę Marek Kania świetnie zaprezentował się w rywalizacji indywidualnej. Biało-czerwoni w Holandii wywalczyli trzy krążki.

Marek Kania na najniższym stopniu podium na 500 metrów

Od początku rywalizacji w holenderskim Heerenveen Marek Kania potwierdzał bardzo dobrą dyspozycję. W sobotę cieszył się z tytułu mistrza Europy w sprincie drużynowym. Sukces ten osiągnął z Piotrem Michalskim i Damianem Żurkiem. W niedzielę poszedł za ciosem i kapitalnie zaprezentował się w rywalizacji indywidualnej na 500 metrów. Do końca walczył o podium i ostatecznie wywalczył brązowy medal, co jest świetnym wynikiem.

Marek Kania był w dobrej sytuacji. Startował w ostatniej parze zawodów, dzięki czemu wiedział, jak poszło jego rywalom do podium. W ostatniej parze jechał z Hiszpanem Nilem Llopem Izquierdo. Polak zaprezentował się znakomicie i po swoim przejeździe mógł cieszyć się z brązowego medalu. Bezkonkurencyjny okazał się Holender Jenning De Boo, do którego Marek Kania stracił 0,38 sekundy. Wicemistrzem Europy został Marten Liiv z Estonii. Do niego Polak stracił zaledwie 0,08 sekundy. Z dobrej strony pokazali się również Piotr Michalski i Damian Żurek. Skończyli oni rywalizację kolejno na piątym i siódmym miejscu z niedużą stratą do podium.

Jak spisali się inni biało-czerwoni?

W niedzielę na torze w Heerenveen oglądaliśmy spore grono biało-czerwonych. Magdalena Czyszczoń zajęła dziewiąte miejsce w biegu masowym. W zmaganiach na 1000 metrów kobiet na piątym miejscu była Karolina Bosiek, a na 10. Iga Wojtasik. Dobrze poszło polskim reprezentantkom w biegu drużynowym, gdzie w składzie Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły piąte miejsce. Polacy kończą zmagania w Heerenveen z trzema medalami, po jednym każdego koloru. Pierwszego dnia rywalizacji wicemistrzyniami Europy zostały polskie sprinterki: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek