STS KOD PROMOCYJNY

Michał Niewiński z brązowym medalem w Pucharze Świata w short tracku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMichał Niewiński z brązowym medalem w Pucharze Świata w short tracku

Michał Niewiński wywalczył brązowy medal na dystansie 500 metrów w niedzielnych zmaganiach w Pucharze Świata w short tracku. To ostatni dzień obecnego cyklu, a wielkie finały odbyły się w Hali Olivia w Gdańsku. Michał Niewiński spisał się znakomicie i powtórzył sukces swojego kolegi Łukasza Kuczyńskiego, który wywalczył brąz dzień wcześniej. Polacy ponownie potwierdzili, że należą do szerokiej czołówki w tej dyscyplinie sportowej. 

Świetna jazda i trzecie miejsce Niewińskiego w Gdańsku 

Sobotni medal Łukasza Kuczyńskiego na 500 metrów zaostrzył apetyty polskich kibiców na dobry wynik w niedzielę. Tym razem temu zawodnikowi szło zdecydowanie gorzej i zabrakło go w wyścigach finałowych. W finale A oglądaliśmy za to Michała Niewińskiego, który w niedzielę w Gdańsku czuł się znakomicie. Wcześniej bez większych problemów pokonywał kolejne przeszkody i otrzymał szansę walki o medal. 

Zawodnik z Białegostoku od początku finału jechał blisko czołówki. Nieco jednak tracił do medalowych miejsc. W pewnym momencie jednak Michał Niewiński został nieczysto zaatakowany przez Kanadyjczyka Felixa Rouseela. Polak ratował się przed upadkiem i wybiło go to z rytmu. Metę przeciął jako czwarty. Później sędziowie zdyskwalifikowali Kanadyjczyka, dzięki czemu Michał Niewiński przesunął się na trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Najlepszy na 500 metrów okazał się Steven Dubois. Drugie miejsce zajął Denis Nikisha z Kazachstanu. W finale B startował reprezentujący Polskę Diane Sellier i zajął w nim czwarte miejsce. 

Solidny sezon w wykonaniu biało-czerwonych

Finałowe zawody Pucharu Świata w short tracku odbyły się w Hali Olivia w Gdańsku w dniach 16-18 lutego. W obiekcie tym rozegrano wcześniej mistrzostwa Europy. Za Polakami udany sezon. Kilkukrotnie stawali na podium w zmaganiach indywidualnych i drużynowych. Wśród pań na dystansie 1000 metrów cykl na 6. miejscu ukończyła Kamila Stormowska. Na 500 metrów zajęła 9. miejsce. Po dobrym występnie w Gdańsku Michał Niewiński wskoczył na ósme miejsce w generalce na 500 metrów, a 10. był Łukasz Kuczyński. 

Przed nami ostatni start w tym sezonie. Będą nim mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 15-17 marca w Rotterdamie. Trzymamy kciuki za dobrą formę Polaków i za to, aby włączyli się tam do walki o pozycje medalowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...