Nicole Konderla i Kinga Rajda na podium zawodów FIS Cup w Szczyrku

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieNicole Konderla i Kinga Rajda na podium zawodów FIS Cup w Szczyrku

Nicole Konderla i Kinga Rajda zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce w niedzielnym konkursie FIS Cup w Szczyrku. Dzień wcześniej Konderla również znalazła się na podium. Niedzielne zawody, podobnie jak w sobotę, wygrała Niemka Juliane Seyfarth. Nicole Konderla umocniła się na pozycji liderki cyklu i w klasyfikacji generalnej ma już 100 punktów przewagi nad Niką Prevc ze Słowenii. 

Polki stoczyły walkę o drugie miejsce

W Szczyrku zdecydowanie poza zasięgiem reszty stawki była Niemka Juliane Seyfarth. Dwukrotnie wygrywała z dużą przewagą nad innymi zawodniczkami. W niedzielę za jej plecami pasjonujący bój o drugie miejsce stoczyły Polki. Ostatecznie ciut lepsza okazała się Nicole Konderla, która dwukrotnie osiągnęła 96,5 metra. Dzięki temu o 1,7 punktu wyprzedziła trzecią w klasyfikacji Kingę Rajdę, która skakała kolejno 96 i 98 metrów. 

Z dobrej strony pokazały się także inne reprezentantki Polski. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze: 5. Polę Bełtowską, 7. Annę Twardosz, 9. Natalię Słowik i 10. Wiktorię Przybyłę. Dalsze lokaty zajęły: 12. Paulina Cieślar, 13. Joanna Kil, 16. Sara Tajner, 17. Zuzanna Rapacz i 18. Olivia Brenkus. Ostatecznie w konkursie udział wzięło 20 zawodniczek z Polski, Niemiec, Słowenii, Ukrainy i Kazachstanu. 

Nicole Konderla liderką cyklu FIS Cup

Po udanym weekendzie w Szczyrku na pozycję liderki klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup awansowała Nicole Konderla. Polka startowała do tej pory w sześciu konkursach w tym sezonie, w których zgromadziła łącznie 480 punktów. Dzięki temu ma już 100 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Słowenką Niką Prevc. Na trzecie miejsce w generalce wskoczyła Juliane Seyfarth, która wygrała oba konkursy w Szczyrku. Obecnie do Polki traci 108 punktów. Większe straty mają pozostałe biało-czerwone. Najwyżej z nich znajdują się w generalce: 13. Kinga Rajda, 19. Anna Twardosz, 25. Pola Bełtowska, 31. Paulina Cieślar i 32. Natalia Słowik. Kolejne zawody kobiecego cyklu FIS Cup odbędą się w dniach 18-19 lutego w Villach w Austrii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...