STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Żyła i Dawid Kubacki wygrali historyczny konkurs duetów w Lake Placid

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła i Dawid Kubacki wygrali historyczny konkurs duetów w Lake Placid

Duet polskich skoczków narciarskich Piotr Żyła i Dawid Kubacki wygrali historyczny konkurs duetów Pucharu Świata w amerykańskim Lake Placid. Zawody tego typu rozegrano po raz pierwszy w historii, a biało-czerwoni w trzech seriach spisywali się znakomicie. Kolejne miejsca na podium zajęli Stefan Kraft i Daniel Tschofenig z Austrii oraz Ryoyu Kobayashi i Naoki Nakamura z Japonii. 

Piękny triumf Polaków

W ostatnich tygodniach podopieczni Thomasa Thurnbichlera skaczą w kratkę, jednak w konkursie duetów znów potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. W pierwszej serii konkursowej Piotr Żyła skoczył 123,5 metra, a Dawid Kubacki 128 metrów, co dawało Polakom drugie miejsce. Jeszcze lepiej biało-czerwonym poszło w drugiej serii, gdy zdominowali rywalizację. Piotr Żyła skoczył 122,5 metra, a Dawid Kubacki 127 metrów i z przewagą ponad 11 punktów prowadzili nad Niemcami. W ostatniej serii konkursowe reprezentanci Polski utrzymali kilkanaście punktów przewagi nad drugą drużyną. Piotr Żyła skoczył 127,5 metra, a Dawid Kubacki 127 metrów i historyczne zwycięstwo biało-czerwonych stało się faktem. Kolejne miejsca zajęli Austriacy i Japończycy. 

Kubacki najlepszy w nieoficjalnej klasyfikacji

Po trzech oddanych próbach w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Dawid Kubacki. To dobry prognostyk przed kolejnymi konkursami. Wydaje się, że Polak wraca do formy z początku sezonu. Z przewagą 7 punktów wyprzedziłby Stefana Krafta i o ponad 11 punktów górowałby nad Ryoyu Kobayashim. Czwarte miejsce indywidualnie zająłby Norweg Halvor Egner Granerud. Piotr Żyła indywidualnie był siódmy. 

Czas na drugi konkurs indywidualny w Lake Placid

Przed naszymi skoczkami jeszcze jeden konkurs w Lake Placid. Organizatorzy zaplanowali go na 12 lutego. Najpierw o 14:30 zostaną rozegrane kwalifikacje, a o 16:15 wystartuje pierwsza seria konkursu indywidualnego. W kwalifikacjach zobaczymy sześciu polskich skoczków: Tomasza Pilcha, Jana Habdasa, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...