STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Szczyrku

Piotr Żyła w świetnym stylu wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Szczyrku. Doświadczony polski skoczek narciarski w niekorzystnych warunkach skoczył 100,5 metra i o 3,6 punktu wyprzedził drugiego w kwalifikacjach Bułgara Władimira Zografskiego. Podium uzupełnił Włoch Alex Insam. Do konkursu głównego awansowali także: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch. Początek zawodów o godzinie 13:00. 

Zwycięstwo w strugach deszczu 

Dziś w Szczyrku panują trudne warunki atmosferyczne do uprawiania skoków narciarskich. Przez całe kwalifikacje skoczkom towarzyszyły silne opady deszczu. Na starcie pojawiło się 52. zawodników. Oznaczało to, że tylko dwóch z nich nie wystąpi w konkursie głównym. Pierwszym z Polaków na desce startowej był Kamil Stoch. Skoczył 90 metrów i z notą 113,6 punktu zajął 27. miejsce. Później na rozbiegu oglądaliśmy Dawida Kubackiego. Ten skoczył 95,5 metra i po swojej próbie był czwarty. Ostatecznie kwalifikacje zakończył na 14. pozycji. 

Później przyszła pora na Piotra Żyłę. Ten w trudnych warunkach wietrznych skoczył 100,5 metra i objął prowadzenie z dużą przewagą nad resztą stawki. Nie oddał go do samego końca i został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Szczyrku. Dobrze spisał się również Maciej Kot, który po skoku na 100 metrów zajął 11. miejsce. Tym razem nieco słabiej poszło Aleksandrowi Zniszczołowi, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej LGP. Skoczył 93,5 metra, co dało mu dopiero 21. miejsce. Liczymy na to, że w konkursie będzie zdecydowanie lepiej. 

Początek konkursu o 13

Po skończonych kwalifikacjach skoczkowie nie mają czasu na odpoczynek. Niemal z marszu rozpoczną skakanie w konkursie głównym. Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 13:00. Zobaczymy w niej pięciu biało-czerwonych i liczymy na to, że ponownie włączą się do walki o najwyższe cele. W pierwszym sobotnim konkursie na podium skończyli Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...