Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Żyła wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Szczyrku

Piotr Żyła został zwycięzcą niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Szczyrku. Ostatecznie z powodu trudnych warunków atmosferycznych rozegrano tylko jedną pełną serię. Druga została odwołana przed skokami ostatnich ośmiu zawodników. Piotr Żyła wygrał, dzięki skokowi na odległość 105 metrów. Dobre miejsca zajęli również: Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Maciej Kot i Dawid Kubacki. 

Świetna postawa Piotra Żyły 

Dzień wcześniej Piotr Żyła finiszował na trzecim miejscu. Od rana w niedzielę czuł się jednak doskonale. Najpierw w dobrym stylu wygrał kwalifikacje, a następnie sięgnął po zwycięstwo w jednoseryjnym konkursie indywidualnym. Od początku zmagań skoczkom towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu i podmuchy wiatru. W takich warunkach udało się przeprowadzić tylko jedną pełną serię konkursową. Wygrał ją Piotr Żyła, który skoczył 105 metrów. Dzięki temu o ponad sześć punktów wyprzedził drugiego Bułgara Władimira Zografskiego. Trzecie miejsce zajął Niemiec Luca Roth.

Dobra postawa pozostałych Polaków 

W konkursie głównym oglądaliśmy jeszcze czwórkę biało-czerwonych. Każdy z nich spisał się bardzo dobrze. Kolejny dobry konkurs za sobą ma Aleksander Zniszczoł, który zajął piąte miejsce po skoku na 102,5 metra. Na ósmym miejscu uplasował się Kamil Stoch ze skokiem na 101,5 metra. Tuż za nim znajdował się Maciej Kot (98,5 m). Ostatnim z biało-czerwonych był doświadczony Dawid Kubacki, który skoczył 100,5 metra, co dało mu 11. miejsce na półmetku. Jak się później okazało, wyniki pierwszej serii zostały uznane za końcowe wyniki niedzielnych zmagań.

Po drugim weekendzie z Letnim Grand Prix w skokach narciarskich na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu znajduje się Aleksander Zniszczoł, który ma 181 punktów. Dobre piąte miejsce z dorobkiem 160 punktów zajmuje Piotr Żyła. Liderem pozostaje Bułgar Władimir Zografski (360), który wyprzedza Szwajcara Gregora Deschwandena (234). Ten ostatni w Szczyrku skakał nieco gorzej. Kolejny weekend z Letnim grand Prix odbędzie się dopiero w dniach 23-24 września, gdy skoczkowie będą rywalizowali w rumuńskim Rasnovie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...