STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentantki Polski na dalekich miejscach w sprincie techniką dowolną na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieReprezentantki Polski na dalekich miejscach w sprincie techniką dowolną na igrzyskach paraolimpijskich...

Szósty dzień Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022 w Pekinie to starty naszych reprezentantów w sprincie techniką dowolną w biegach narciarskich. Niestety nasze zawodniczki zajęły dalsze lokaty w swoich konkurencjach. Aneta Górska i Iweta Faron zakończyły rywalizację na 9. miejscach, a Monika Kukla była 13. w swojej kategorii. Jedyną Polką w półfinale była Iweta Faron, która przebrnęła przez kwalifikacje. Niestety biało-czerwone nie miały szans na włączenie się do walki o medale. 

Iweta Faron odpadła w półfinale

Nasza biathlonistka Iweta Faron na igrzyskach paraolimpijskich bierze udział również w konkurencjach biegów narciarskich. W sprincie techniką dowolną na pewno nie była zaliczana do grona faworytek do medalu i było widać do na trasie. Polka startuje w kategorii stojącej. W kwalifikacjach zajęła 9. miejsce z czasem 3:27.48, dzięki czemu awansowała do półfinału. Do najlepszej zawodniczki kwalifikacji straciła niewiele ponad 15,5 sekundy. W rywalizacji wystartowało 16 biegaczek narciarskich. W swoim półfinale Iweta Farona zajęła 5. miejsce na 6 zawodniczek i do awansu straciła około 32. sekund. Osiągnięty czas pozwolił jej na zajęcie 9. miejsca w końcowej klasyfikacji. Mistrzynią olimpijską została Natalia Wilkie z Kanady. Na drugim miejscu uplasowała się Vilde Nilsen z Norwegii, a na trzecim Sydney Peterson ze Stanów Zjednoczonych. 

Aneta Górska poza półfinałami

W kategorii kobiet z niepełnosprawnością wzroku wystartowała Aneta Górska wspólnie z przewodniczką Catherine Spierenburg. Udział w konkurencji wzięło 10 zawodniczek, a Polka w kwalifikacjach zajęła 9. miejsce ze stratą blisko 42. sekund do najlepszej. Tym samym nie awansowała do półfinału, do czego zabrakło jej nieco ponad 18 sekund. Złoto paraolimpijskie wywalczyła Austriaczka Carina Edlinger przed Ukrainką Oksaną Shyshkovą i Niemką linn Kazmaier. 

Dalekie miejsce Moniki Kukli

Ostatnią naszą reprezentantką w sprincie techniką dowolną była Monika Kukla. Wystartowała w kwalifikacjach w konkurencji w pozycji siedzącej. W rywalizacji wzięło udział aż 18 zawodniczek, a Monika Kukla zajęła pechowe 13. miejsce i nie awansowała do półfinału. Ostatecznie zabrakło jej do tego 1,26 sekundy. Złoto wywalczyła Chinka Yang Hongqiong. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Oksana Masters, a brązowy kolejna z Chinek Li Panpan. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...