STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Siódme miejsce Kubackiego w Lake Placid. Znów traci do Graneruda

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieSiódme miejsce Kubackiego w Lake Placid. Znów traci do Graneruda

Nie tak drugi konkurs w Lake Placid wyobrażał sobie Dawid Kubacki. Choć wygrał kwalifikacje, to w konkursie głównym zajął siódme miejsce i ponownie zanotował straty do Norwega Halvora Egnera Graneruda, który wygrał. Słabiej spisali się pozostali Polacy, a w drugiej serii oglądaliśmy jeszcze tylko Aleksandra Zniszczoła i Piotra Żyłę. Za tydzień kolejny weekend z Pucharem Świata w rumuńskim Rasnovie. 

Problemy w pierwszej serii

Dawid Kubacki bardzo dobrze spisał się w drugiej serii konkursowej, gdy osiągnął 129,5 metra. Niestety w pierwszej serii miał kłopoty i skoczył tylko 118 metrów. Dawało mu to dopiero 13. miejsce. Dobry drugi skok pozwolił mu awansować na siódme miejsce. Jeszcze gorzej poszło pozostałym Polakom. Aleksander Zniszczoł po pierwszej serii był 25., ale w drugiej poprawił swój skok i potwierdził dobrą dyspozycję w Lake Placid. Dzięki temu awansował na 21. pozycję. Niestety zbyt wielu powodów do zadowolenia nie ma Piotr Żyła, który z 18. pozycji spadł dopiero na 25. W drugiej serii zabrakło Pawła Wąska, Jana Habdasa i Tomasza Pilcha. 

Zawody wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który w decydującym skoku zanotował 134 metry i o ponad 11 punktów wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera. Na trzecim miejscu podium znalazł się Austriak Stefan Kraft, który zbliżył się do podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Kubacki wciąż wiceliderem PŚ

Dawid Kubacki pozostaje wiceliderem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Obecnie traci do Graneruda 293 punkty. Do końca zmagań pozostało dziewięć indywidualnych konkursów i strata wydaje się być jeszcze do odrobienia. Trzecie miejsce w generalce utrzymał Anze Lanisek, chociaż zabrakło go w niedzielę w Lake Placid z powodu problemów ze sprzętem. Słoweniec traci już do Polaka 263 punkty, a tuż za nim znajduje się Stefan Kraft. Piąte miejsce utrzymał Piotr Żyła. W najbliższy weekend odbędzie się konkurs indywidualny w rumuńskim Rasnovie, jednak już teraz wiemy, że nie zobaczymy w nim kadry A polskich skoczków. Zabraknie także Halvora Egnera Graneruda.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...