To był nokaut. Dawid Kubacki zdominował konkurs w Titisee-Neustadt

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieTo był nokaut. Dawid Kubacki zdominował konkurs w Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki w znakomitym stylu wygrał konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Polski skoczek był bezwzględnie najlepszy w obu seriach konkursowych i oddał dwa najdłuższe skoki. Ostatecznie wygrał z przewagą ponad 25 punktów i umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Tuż za podium skończył Piotr Żyła, a Kamil Stoch (8.) i Paweł Wąsek (11.) zanotowali najlepszy start w tym sezonie.

Ponad 12 punktów przewagi po pierwszej serii

Pierwsza seria stała na wysokim i wyrównanym poziomie. Do skoku Dawida Kubackiego liderem był Norweg Halvor Egner Granerud, który zaledwie o 0,1 punktu wyprzedzał Słoweńca Anze Laniska. Mogło się wydawać, że wyrównana rywalizacja będzie do końca, jednak Dawid Kubacki rozwiał wszelkie wątpliwości. Skoczył 139,5 metra i prowadził z przewagą 12,6 punktu. Piąte miejsce zajmował Piotr Żyła, a dwie lokaty za nim znajdował się Kamil Stoch. Dobrze spisał się także Paweł Wąsek, który po pierwszej serii był 12.

Niestety większych szans na awans nie mieli pozostali Polacy. Spisali się średnio i zajęli odległe pozycje. Jakub Wolny był 43., Aleksander Zniszczoł 45., a Tomasz Pilch skończył zawody na ostatniej 50. pozycji. W pierwszej serii mieliśmy kilka niespodzianek, ponieważ awansu nie wywalczyli m.in.: Austriak Daniel Tschofenig, Słoweniec Domen Prevc, czy też Norweg Marius Lindvik.

Absolutna dominacja Kubackiego

W drugiej serii Dawid Kubacki ponownie był zdecydowanie najlepszy. Skoczył 143 metry i z przewagą blisko 26. punktów wygrał zawody w Titisee-Neustadt. Drugie miejsce zajął wicelider Pucharu Świata Anze Lanisek, a trzeci był Austriak Stefan Kraft. Tuż za podium na czwartym miejscu skończył Piotr Żyła. Wysokie ósme miejsce zajął Kamil Stoch i jest to najlepszy wynik w tym sezonie naszego mistrza. Również najlepiej w tym sezonie zaprezentował się Paweł Wąsek, który był 11.

Za tydzień Engelberg

Skoczkowie z Niemiec przeniosą się do Szwajcarii, gdzie w przyszły weekend zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne w Engelbergu. Dawid Kubacki umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata i ma 470 punktów. O 54 punkty wyprzedza Anze Laniska i o 93 Stefana Krafta. Czwarty w klasyfikacji Halvor Egner Granerud traci do Polaka już 149 punktów, a Piotr Żyła 198 punktów. Pozostali biało-czerwoni zajmują dalsze miejsca w klasyfikacji generalnej.