STS KOD PROMOCYJNY

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe ze złotem w konkursie drużynowym Letnich Mistrzostw Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieWiślańskie Stowarzyszenie Sportowe ze złotem w konkursie drużynowym Letnich Mistrzostw Polski

Skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczyli złote medale w konkursie drużynowym Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. W gronie złotych medalistów znaleźli się: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch. Wicemistrzami Polski zostali zawodnicy TS Wisła Zakopane I, a trzecie miejsce zajęli skoczkowie AZS Zakopane. Tegoroczne zawody rozegrano na skoczni Skalite w Szczyrku. 

Skakali w trudnych warunkach atmosferycznych 

Niedzielny konkurs drużynowy rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodnikom towarzyszyły rzęsiste opady deszczu. W takich warunkach trudno było o szybki najazd, jednak skoczkowie poradzili sobie bardzo dobrze. Organizatorzy odpowiednio przygotowali obiekt Skalite w Szczyrku, co także zasługuje na słowa uznania. W związku z tym nawet ulewny deszcz nie zaburzył konkursu drużynowego. 

Złoto dla faworytów

W Szczyrku oglądaliśmy dalekie skoki. Po złoto sięgnęła pierwsza drużyna Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch. Nad drugim zespołem mieli ponad 31 punktów przewagi. Wicemistrzami Polski zostali skoczkowie TS Wisła Zakopane I z niezawodnym Dawidem Kubackim w składzie. Skoczek ten w niedzielę miał najlepsze indywidualne wyniki w całej stawce. Skład srebrnych medalistów uzupełnili: Klemens Murańka, Adam Niżnik i Kacper Jarząbek. Na najniższym stopniu podium ze stratą blisko 100 punktów do zwycięzców stanęli skoczkowie AZS Zakopane w składzie: Maciej Kot, Marcin Wróbel, Andrzej Stękała i Tymoteusz Amilkiewicz. 

Tym razem bez miejsca na podium zmagania zakończył Kamil Stoch. Jego KS Eve-nement Zakopane I zajął czwarte miejsce ze stratą blisko 100 punktów do podium. W drużynie mistrza olimpijskiego skakali jeszcze: Jan Galica, Szymon Urbański i Klemens Staszel. Łącznie w zawodach drużynowych udział wzięło 17. zespołów, w tym aż po trzy drużyny Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KS Eve-nement Zakopane. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...