STS KOD PROMOCYJNY

Znamy kadrę na Raw Air. Wolny wraca do Pucharu Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZnamy kadrę na Raw Air. Wolny wraca do Pucharu Świata

Najlepsi skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Przed nami norweski cykl Raw Air, w którym walka toczy się nie tylko o pucharowe punkty, ale również o atrakcyjne premie finansowe. Wśród zawodników powołanych na zawody przez Thomasa Thurnbichlera znajdują się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Dla tego ostatniego to powrót do cyklu Pucharu Świata po ponad miesiącu. 

Czas na intensywne skakanie w Norwegii

W tym roku pierwsze zawody cyklu Raw Air odbędą się w sobotę 11 marca w Oslo. Turniej zakończy się 19 marca na mamucie w Vikersund. Na przestrzeni dziewięciu dni skoczkowie będą rywalizowali w sześciu konkursach indywidualnych. W nich walka toczyć się będzie o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, prestiżowy triumf w Raw Air, a także o duże premie finansowe. Wśród faworytów znajdują się Polacy, w tym: Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Na niedawno zakończonych mistrzostwach świata w Planicy potwierdzali swoją wysoką formę. Oprócz nich w zmaganiach udział wezmą: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Ten ostatni wraca do Pucharu Świata po ponad miesięcznej przerwie. Ostatni raz startował w cyklu na początku lutego, gdy znalazł się w kadrze Polaków na konkursy w niemieckim Willingen. 

Dawid Kubacki wciąż walczy o Kryształową Kulę

Najbliższy tydzień będzie niezwykle ważny dla Dawida Kubackiego. Nasz reprezentant zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niej prowadzi Norweg Halvor Egner Granerud, który przed własną publicznością będzie chciał przypieczętować swój triumf. Polak traci do niego 293 punkty i czeka go bardzo trudne zadanie. Po norweskich konkursach do rozegrania pozostaną już tylko trzy konkursy indywidualne. W związku z tym Dawid Kubacki musi skakać wyraźnie lepiej od Norwega, aby pozostać w grze o Kryształową Kulę. Trzeci w klasyfikacji Słoweniec Anze Lanisek ma już większą stratę i nie powinien zagrozić reprezentantowi Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...