Znamy kadrę na Raw Air. Wolny wraca do Pucharu Świata

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZnamy kadrę na Raw Air. Wolny wraca do Pucharu Świata

Najlepsi skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Przed nami norweski cykl Raw Air, w którym walka toczy się nie tylko o pucharowe punkty, ale również o atrakcyjne premie finansowe. Wśród zawodników powołanych na zawody przez Thomasa Thurnbichlera znajdują się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Dla tego ostatniego to powrót do cyklu Pucharu Świata po ponad miesiącu. 

Czas na intensywne skakanie w Norwegii

W tym roku pierwsze zawody cyklu Raw Air odbędą się w sobotę 11 marca w Oslo. Turniej zakończy się 19 marca na mamucie w Vikersund. Na przestrzeni dziewięciu dni skoczkowie będą rywalizowali w sześciu konkursach indywidualnych. W nich walka toczyć się będzie o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, prestiżowy triumf w Raw Air, a także o duże premie finansowe. Wśród faworytów znajdują się Polacy, w tym: Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Na niedawno zakończonych mistrzostwach świata w Planicy potwierdzali swoją wysoką formę. Oprócz nich w zmaganiach udział wezmą: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Ten ostatni wraca do Pucharu Świata po ponad miesięcznej przerwie. Ostatni raz startował w cyklu na początku lutego, gdy znalazł się w kadrze Polaków na konkursy w niemieckim Willingen. 

Dawid Kubacki wciąż walczy o Kryształową Kulę

Najbliższy tydzień będzie niezwykle ważny dla Dawida Kubackiego. Nasz reprezentant zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niej prowadzi Norweg Halvor Egner Granerud, który przed własną publicznością będzie chciał przypieczętować swój triumf. Polak traci do niego 293 punkty i czeka go bardzo trudne zadanie. Po norweskich konkursach do rozegrania pozostaną już tylko trzy konkursy indywidualne. W związku z tym Dawid Kubacki musi skakać wyraźnie lepiej od Norwega, aby pozostać w grze o Kryształową Kulę. Trzeci w klasyfikacji Słoweniec Anze Lanisek ma już większą stratę i nie powinien zagrozić reprezentantowi Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Singlowy finał Giny Feistel w Monastyrze

Gina Feistel dotarła do finału turnieju singlowego Magic Tours by FTT w Monastyrze z Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość Francuzki Diany Martynov. Mecz...

Gina Feistel z tytułem deblowym w turnieju Magic Tours by FTT w Monastyrze

Gina Feistel kapitalnie spisuje się w tunezyjskim Monastyrze. Polka sięgnęła po tytuł deblowy w turnieju Magic Tours by FTT rangi ITF W15. Dokonała tego...