STS KOD PROMOCYJNY

Znamy kadrę Polski na weekend Letniego Grand Prix w Szczyrku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieZnamy kadrę Polski na weekend Letniego Grand Prix w Szczyrku

Poznaliśmy kadrę skoczków i skoczkiń narciarskich na zbliżające się zawody Letniego Grand Prix w Szczyrku. Łącznie na skoczni zobaczymy aż 13. reprezentantów Polski. Trener Thomas Thurnbichler powołał dziewięciu skoczków, a Harald Rodlauer postawił na cztery zawodniczki. W najbliższy weekend czekają nas po dwa konkursy mężczyzn i kobiet. W Szczyrku wystąpią najlepsi Polscy zawodnicy, którzy w ten sposób zainaugurują Letnie Grand Prix. 

Dziewięciu wybrańców Thomasa Thurnbichlera

Zawody w Szczyrku będą drugim weekendem tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował się na powołanie do kadry całej polskiej czołówki. Dzięki temu w akcji zobaczymy m.in.: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. W Szczyrku pojawią się również Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Kacper Juroszek, których oglądaliśmy w miniony weekend w Courchevel. Drużynę uzupełnią Paweł Wąsek i debiutujący w Letnim Grand Prix Marcin Wróbel. Liczymy na to, że Polacy włączą się do walki o najwyższe cele. 

Cztery zawodniczki powołane przez Haralda Rodlauera

Od tego sezonu trenerem reprezentacji kobiet jest Austriak Harald Rodlauer. Polek zabrakło jeszcze przed tygodniem w Courchevel, jednak w Szczyrku wystąpią w czteroosobowym składzie. Na skoczni pojawią się: Paulina Cieślar, Pola Bełtowska, Anna Twardosz i Nicole Konderla. Najmłodsza w tym gronie zaledwie 16-letnia Pola Bełtowska zadebiutuje w rywalizacji ze światową czołówką. Liczymy na to, że najbliższy sezon będzie przełomowy dla kobiecych skoków narciarskich w Polsce. 

Plan weekendu w Szczyrku 

Przed skoczkami i skoczkiniami intensywny weekend w Szczyrku, który rozpocznie się już w piątkowy poranek. Konkursy indywidualne zaplanowano na sobotę i niedzielę. Poniżej szczegółowy harmonogram weekendu:

Piątek 04.08:

11:00 kwalifikacje kobiet

19:30 kwalifikacje mężczyzn

Sobota 05.08:

11:00 konkurs indywidualny kobiet

15:00 konkurs indywidualny mężczyzn

Niedziela 06.08:

11:30 kwalifikacje mężczyzn

13:00 konkurs indywidualny mężczyzn

16:30 kwalifikacje kobiet

17:30 konkurs indywidualny kobiet

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...