Wojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Strona głównaSzachyWojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Radosław Wojtaszek ponownie mistrzem Polski. Arcymistrz z Elbląga obronił tytuł i po raz piąty w karierze wygrał mistrzowski turniej.

Reprezentujący barwy klubu Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz Wojtaszek w decydującym mecz pokonał Kacpra Pioruna reprezentującego klub Polonia Wrocław. Brązowy medal, po turniej barażowym z udziałem sześciu szachistów, wywalczył Bartosz Soćko. Dla Wojtaszka to już piąty mistrzowski tytuł (poprzednie zdobył w latach 2005, 2014, 2016, 2021).

Co ciekawe, w historii mistrzostw Polski więcej tytułów mistrzowskich zdobyli tylko: Bogdan Śliwa (6) i Włodzimierz Schmidt (7). W turnieju nie startował najlepszy polski szachista Jan-Krzysztof Duda.

W turnieju w Kruszwicy rywalizowały też szachistki. Jedną rundę przed końcem tytuł mistrzyni Polski zapewniła sobie Michalina Rudzińska.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...