STS KOD PROMOCYJNY

Wojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyWojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Radosław Wojtaszek ponownie mistrzem Polski. Arcymistrz z Elbląga obronił tytuł i po raz piąty w karierze wygrał mistrzowski turniej.

Reprezentujący barwy klubu Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz Wojtaszek w decydującym mecz pokonał Kacpra Pioruna reprezentującego klub Polonia Wrocław. Brązowy medal, po turniej barażowym z udziałem sześciu szachistów, wywalczył Bartosz Soćko. Dla Wojtaszka to już piąty mistrzowski tytuł (poprzednie zdobył w latach 2005, 2014, 2016, 2021).

Co ciekawe, w historii mistrzostw Polski więcej tytułów mistrzowskich zdobyli tylko: Bogdan Śliwa (6) i Włodzimierz Schmidt (7). W turnieju nie startował najlepszy polski szachista Jan-Krzysztof Duda.

W turnieju w Kruszwicy rywalizowały też szachistki. Jedną rundę przed końcem tytuł mistrzyni Polski zapewniła sobie Michalina Rudzińska.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...