Wojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Strona głównaSzachyWojtaszek obronił tytuł mistrza Polski w szachach

Radosław Wojtaszek ponownie mistrzem Polski. Arcymistrz z Elbląga obronił tytuł i po raz piąty w karierze wygrał mistrzowski turniej.

Reprezentujący barwy klubu Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz Wojtaszek w decydującym mecz pokonał Kacpra Pioruna reprezentującego klub Polonia Wrocław. Brązowy medal, po turniej barażowym z udziałem sześciu szachistów, wywalczył Bartosz Soćko. Dla Wojtaszka to już piąty mistrzowski tytuł (poprzednie zdobył w latach 2005, 2014, 2016, 2021).

Co ciekawe, w historii mistrzostw Polski więcej tytułów mistrzowskich zdobyli tylko: Bogdan Śliwa (6) i Włodzimierz Schmidt (7). W turnieju nie startował najlepszy polski szachista Jan-Krzysztof Duda.

W turnieju w Kruszwicy rywalizowały też szachistki. Jedną rundę przed końcem tytuł mistrzyni Polski zapewniła sobie Michalina Rudzińska.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dwóch Polaków w czołówce prologu w Lillehammer. Norweg Johann Andre Forfang pierwszym liderem Raw Air

Rozpoczęła się rywalizacja w prestiżowym cyklu skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. Pierwsze kwalifikacje do konkursu w Lillehammer rozegrano w formie prologu. Niestety nie...

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...