Dwa zacięte sety i finałowa porażka Huberta Hurkacza w Swiss Indoors Basel

Strona głównaTenisDwa zacięte sety i finałowa porażka Huberta Hurkacza w Swiss Indoors Basel

Hubert Hurkacz po dwóch zaciętych setach musiał uznać wyższość Felixa Augera-Alliasime z Kanady. Niestety Polakowi nie udało się sięgnąć po tytuł rangi ATP 500 w Swiss Indoors Basel. Oba sety tego spotkania kończyły się tie-breakami. Polak w finale grał z urazem dłoni, którego nabawił się w meczu półfinałowym. Mimo tego stoczył emocjonujący bój ze swoim dobrym znajomym. Teraz Hubert Hurkacz przenosi się do Paryża, gdzie w turnieju ATP 1000 powalczy o miejsce w ATP Finals.

Mecz dobrych kolegów dla Augera-Alliasime

W wielkim finale turnieju Swiss Indoors Basel mierzyli się ze sobą dobrzy znajomi. Losy tytułu rozstrzygnęli Hubert Hurkacz (11. ATP) oraz Kanadyjczyk Felix Auger-Alliasime (19. ATP). Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. Na korcie spotkało się dwóch specjalistów od serwisu. Na przestrzeni całej pierwszej partii mieliśmy tylko jednego breakpointa. Hubert Hurkacz obronił się w czwartym gemie, a później doszło do tie-breaka. W nim więcej skuteczności zachował Auger-Alliasime, który wygrał 7:3 i zbliżył się do zdobycia tytułu

Hubert Hurkacz nie mógł pozwolić sobie już na żaden błąd. Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Polak ponownie nie miał ani jednej szansy na przełamanie swojego rywala. W odpowiedzi Felix Auger-Alliasime miał aż cztery breakpointy. Za każdym razem jednak Polak wychodził z opresji obronną ręką. Znów doszło do tie-breaka. W nim Hurkacz prowadził już 5:4. Niestety nie poszedł za ciosem i przegrał 5:7. W ten sposób stracił szansę na wywalczenie tytułu w turnieju Swiss Indoors Basel rangi ATP 500

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6/WC) – Hubert Hurkacz (Polska, 4) 7:6 (3), 7:6 (5)

Polak wystartuje w Paryżu i powalczy o ATP Finals

Końcówka sezonu w wykonaniu Huberta Hurkacza jest bardzo dobra. Choć jeszcze kilka tygodni temu zajmował odległe miejsce w rankingu ATP, to teraz awansował na 11. lokatę. W rankingu ATP Race zajmuje 10. miejsce. Do kończącego sezon turnieju ATP Fnals w Turynie awansuje ośmiu najlepszych tenisistów w tym roku. Polak do ósmego Holgera Rune z Danii traci 215 punktów. Decydujący będzie turniej ATP Masters 1000 w Paryżu, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Dobra gra Hurkacza może rzutem na taśmę dać mu przepustkę do Turynu.