Fręch i Kawa z szybkim awansem do ćwierćfinału w Nottingham

Strona głównaTenisFręch i Kawa z szybkim awansem do ćwierćfinału w Nottingham

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa udanie rozpoczęły zmagania deblowe w turnieju Rothesay Open w angielskim Nottingham. Polki pewnie pokonały Amerykankę Quinn Gleason i Chinkę Qianhui Tang i awansowały do ćwierćfinału. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:3. Magdalena Fręch poszła za ciosem, ponieważ dzień wcześniej zapewniła sobie awans do II rundy singla.

Pewne zwycięstwo polskich deblistek w Nottingham

Dla Magdaleny Fręch i Katarzyny Kawy turniej Rothesay Open rangi WTA 250 w angielskim Nottingham jest otwarciem rywalizacji na kortach trawiastych. Zdecydowały się stworzyć parę deblową i pierwszy wspólny mecz wyszedł im doskonale. Po drugiej stronie kortu zameldowały się Amerykanka Quinn Gleason i Chinka Qianhui Tang. Polki już przy pierwszej okazji przełamały i wyszły na 2:0 w premierowej odsłonie. Rywalki nie dawały za wygraną i od razu było przełamanie zwrotne. Od stanu 2:2 oglądaliśmy już pełną dominację Fręch i Kawy. Nasze reprezentantki pewnie wygrały cztery kolejne gemy i zamknęły partię 6:2.

Trzeci set miał nieco inny przebieg. W nim o zwycięstwie decydowało tylko jedno przełamanie. Znów skuteczniejsze okazały się Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Przełamały w czwartym gemie, a po chwili wyszły na pewne prowadzenie 4:1. Przewagi nie zmarnowały. Do końca meczu pewnie wygrywały swój serwis i zamknęły seta 6:3. Na przestrzeni całej drugiej partii rywalki nie miały ani jednego breakpointa. Polki w około godzinę zameldowały się w ćwierćfinale turnieju w Nottingham

Magdalena Fręch (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) – Quinn Gleason (USA) / Qianhui Tang (Chiny) 6:2, 6:3

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Polki szybko zakończyły swój mecz i ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swoich rywalek w ćwierćfinale debla. Tam mogą trafić na rozstawione z trójką Amerykanki Desirae Krawczyk i Caroline Dolehide lub amerykańsko-chiński duet Ashlyn Kreuger i Shuai Zhang. Ponadto Magdalena Fręch bierze udział w turnieju singla i jest już w II rundzie. W pierwszym meczu w dwóch setach pewnie pokonała Japonkę Nao Hibino. Teraz jej rywalką będzie Niemka Tatjana Maria.