Hubert Hurkacz najlepszy w turnieju Open 13 Provence w Marsylii

Strona głównaTenisHubert Hurkacz najlepszy w turnieju Open 13 Provence w Marsylii

Hubert Hurkacz wygrał turniej halowy Open 13 Provence we francuskiej Marsylii. W wielkim finale rozstawiony z jedynką tenisista pokonał 2:0 reprezentanta gospodarzy Benjamina Bonziego. Tym samym Hubert Hurkacz wygrał swój pierwszy w tym roku turniej rangi ATP. W najnowszym rankingu ATP wciąż powinien plasować się na 11. miejscu. W przyszłym tygodniu rozpocznie walkę w prestiżowym turnieju w Dubaju.

Zwycięstwo zgodnie z planem

Reprezentant Polski we Francji występował jako najwyżej rozstawiony tenisista i jednocześnie główny faworyt do zwycięstwa. Tak też się stało, choć we wcześniejszych rundach Hubert Hurkacz (11. ATP) miał trochę problemów. Tych nie było w finale, w którym wygrał w dwóch setach z Benjaminem Bonzim (60. ATP) z Francji. Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla Polaka, który już przy drugiej okazji przełamał przeciwnika, a chwilę później wyszedł na prowadzenie 4:1. Później obaj zanotowali jeszcze po jednym przełamaniu i pierwszą partię Hurkacz wygrał 6:3

Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set tego pojedynku. Benjamin Bonzi poprawił jakość serwisu i za wszelką cenę chciał utrzymać swoje podanie. To mu się udało, a Hubert Hurkacz jedyne breakpointy miał w siódmym gemie. W dwunastym gemie to Polak musiał bronić trzech piłek na przełamanie, które jednocześnie były piłkami setowymi. Na szczęście to się udało i doszło do tie-breaka. W nim wszystko pod kontrolą miał Hubert Hurkacz, który wygrał 7:4, a cały mecz 2:0 i zasłużenie sięgnął po tytuł w turnieju Open 13 Provence w Marsylii rangi ATP 250. To pierwszy tytuł Polaka w tym sezonie.

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Benjamin Bonzi (Francja) 6:3, 7:6(4)

Czas na Dubaj

Polak nie ma czasu na świętowanie i odpoczynek. Już we wtorek rozpocznie zmagania w kolejnym turnieju Tym razem powalczy w Dubai Duty Free Tennis Championships rangi ATP 500 w Dubaju. W pierwszej rundzie spotka się z utytułowanym i doświadczonym Andy Murrayem z Wielkiej Brytanii. Polak w Dubaju zagra jako tenisista rozstawiony z numerem piątym.