Hubert Hurkacz w półfinale w Halle

Strona głównaTenisHubert Hurkacz w półfinale w Halle

Zacięty pojedynek o półfinał turnieju na kortach trawiastych w Halle stoczył Hubert Hurkacz. Polak w dramatycznych okolicznościach po dwóch wygranych tie-breakach wygrał z wyżej notowanym Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassime. To jeden z jego partnerów deblowych, dlatego obaj tenisiści znają się doskonale. Polak po raz pierwszy pokonał w singlu Kanadyjczyka i tym samym awansował do półfinału turnieju ATP 500 w niemieckim Halle, gdzie zagra z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Mecz bez ani jednego przełamania

Spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Hubertem Hurkaczem (12. ATP) i Felixem Auger-Aliassime (9. ATP) było niezwykle wyrównane. W całym meczu nie było ani jednego przełamania, co tylko potwierdza wysoką jakość serwisu obu tenisistów w spotkaniu. W pierwszym secie oglądaliśmy tylko jednego breakpointa, jednak Hubertowi Hurkaczowi udało się obronić serwis i doprowadzić do tie-breaka. Tam rozpoczął bardzo dobrze i szybko uporał się z faworyzowanym rywalem. Tie-break pierwszego seta Polak wygrał 7:2.

Bardzo podobny przebieg miała druga partia, jednak tym razem nie było nawet ani jednego breakpointa. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe i ponownie doszło do tie-breaka. Tego lepiej zaczął Polak, który prowadził od początku do końca. Co ciekawe w ostatniej rozgrywce drugiego seta tenisiści wyglądali już dużo słabiej w polu serwisowym i wzajemnie odbierali sobie punkty. Ostatecznie Hubert Hurkacz wygrał pierwszą piłkę meczową i zakończył spotkanie 2:0. Dzięki temu awansował do półfinału turnieju Terra Wortmann Open w Halle.

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 4) 7:6(2), 7:6(4)

Z Kyrgiosem o finał

Półfinałowym rywalem Polaka będzie Australijczyk Nick Kyrgios (65. ATP). Mimo niższego rozstawienia, to Krygios zdecydowanie lepiej czuje się na kortach trawiastych i według bukmacherów będzie nieznacznym faworytem. Hurkacz udowodnił już w tym turnieju, że potrafi grać w takich okolicznościach i wierzymy w to, że zamelduje się w finale. Półfinał z udziałem Polaka zaplanowano na sobotę 18 czerwca około 16:00. Wcześniej o awans do finału powalczą Rosjanin Danił Miedwiediew i Niemiec Oscar Otte.