STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz wygrał turniej w Halle

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz wygrał turniej w Halle

Hubert Hurkacz ma na swoim koncie kolejny sukces. Polak wygrał prestiżowy turniej na trawie w Halle i pokonał lidera światowego rankingu, Daniła Miedwiediewa.

Sukces Hurkacza

Hubert Hurkacz doskonale radził sobie podczas turnieju w Halle, a w niedzielę zmierzył się w wielkim finale z numerem jeden światowego rankingu, czyli z Daniłem Miedwiediewem. Ciekawostką jest to, że Polak jeszcze nigdy nie pokonał „jedynki”, więc nietrudno zgadnąć, kto był faworytem spotkania. Turniej ATP w Halle to prestiżowe zawody na trawie, które wygrywali m.in. Roger Federer, Lleyton Hewitt, Michael Stich i Jewgienij Kafielnikow. Mecz trwał dokładnie 62 minuty i zakończył się zwycięstwem wrocławianina 6:1, 6:4.

Piąty tytuł i awans w rankingu

Zwycięstwo w Halle przyniosło Hubertowi Hurkaczowi piąty tytuł o randze ATP Tour, jednak był to pierwszy, który został wywalczony przez wrocławianina na trawie. Cieszyć może dobra dyspozycja Polaka przed turniejem w Wimbledonie, a także awans w światowym rankingu ATP. W poniedziałkowy poranek została opublikowana aktualizacja, w której „Hubi” znalazł się na 10. lokacie, czyli zanotował awans o dwie pozycje. To świetna informacja, ponieważ znów mamy polskiego tenisistę w TOP 10.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...