Hubert Hurkacz wygrał turniej w Halle

Strona głównaTenisHubert Hurkacz wygrał turniej w Halle

Hubert Hurkacz ma na swoim koncie kolejny sukces. Polak wygrał prestiżowy turniej na trawie w Halle i pokonał lidera światowego rankingu, Daniła Miedwiediewa.

Sukces Hurkacza

Hubert Hurkacz doskonale radził sobie podczas turnieju w Halle, a w niedzielę zmierzył się w wielkim finale z numerem jeden światowego rankingu, czyli z Daniłem Miedwiediewem. Ciekawostką jest to, że Polak jeszcze nigdy nie pokonał „jedynki”, więc nietrudno zgadnąć, kto był faworytem spotkania. Turniej ATP w Halle to prestiżowe zawody na trawie, które wygrywali m.in. Roger Federer, Lleyton Hewitt, Michael Stich i Jewgienij Kafielnikow. Mecz trwał dokładnie 62 minuty i zakończył się zwycięstwem wrocławianina 6:1, 6:4.

Piąty tytuł i awans w rankingu

Zwycięstwo w Halle przyniosło Hubertowi Hurkaczowi piąty tytuł o randze ATP Tour, jednak był to pierwszy, który został wywalczony przez wrocławianina na trawie. Cieszyć może dobra dyspozycja Polaka przed turniejem w Wimbledonie, a także awans w światowym rankingu ATP. W poniedziałkowy poranek została opublikowana aktualizacja, w której „Hubi” znalazł się na 10. lokacie, czyli zanotował awans o dwie pozycje. To świetna informacja, ponieważ znów mamy polskiego tenisistę w TOP 10.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...