Hubert Hurkacz wygrał turniej deblowy w Arabii Saudyjskiej

Strona głównaTenisHubert Hurkacz wygrał turniej deblowy w Arabii Saudyjskiej

Hubert Hurkacz w parze ze Szwajcarem Dominikiem Strickerem wygrali zmagania deblowe podczas turnieju pokazowego Diriyah Tennis Cup w Arabii Saudyjskiej. Tym samym Polak odbił sobie nieudany występ w turnieju singlowym w Rijadzie, gdzie odpadł już w pierwszej rundzie. Hurkacz i Sticker w wielkim finale w trzech setach pokonali Matteo Berrettiniego z Włoch i Andrieja Rublowa z Rosji. Dzięki temu sięgnęli po 250 tysięcy dolarów.

Niezwykle wyrównany pierwszy set

Turniej pokazowy w Arabii Saudyjskiej zgromadził wielu uznanych tenisistów. Walka toczyła się o pokaźne premie finansowe. Hubert Hurkacz i Dominic Sticker w półfinale pokonali Nicka Kyrgiosa z Australii i Stefanosa Tsitsipasa z Grecji. Dzięki temu zameldowali się w finale. Tam mierzyli się z Włochem Matteo Berrettinim i Rosjaninem Andriejem Rublowem, którzy byli uważani za faworytów. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i obie pary deblowe umiejętnie pilnowały swojego podania. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim gra toczyła się na przewagi, jednak w końcówce więcej spokoju zachowali Polak i Szwajcar. Wygrali 10:8 i wyszli na prowadzenie w setach 1:0

Przewaga rywali w drugim secie

Drugi set bardzo długo miał podobny przebieg do pierwszego. Oba duety deblowe pilnowały swojego podania aż do ósmego gema. Wówczas jedyne przełamanie w partii zanotowali Berrettini i Rublow, a chwilę później zakończyli seta 6:3. Dzięki temu doprowadzili do remisu i o wszystkim miał zadecydować ostatni set rozgrywany do 10. wygranych punktów.

Turniej dla Polaka i Szwajcara

W decydującej partii przewagę szybko zyskali rywale. Prowadzili już 3:1, jednak wtedy do głosu doszli Hubert Hurkacz i Dominic Sticker. Odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Do końca decydującego seta grali bardzo pewnie i ani przez chwilę nie pozwolili rywalom na zbliżenie się na niebezpieczny dystans. Ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 10:7, a Hubert Hurkacz i Dominic Sticker odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju towarzyskim w Arabii Saudyjskiej. Każdy z nich otrzymał za wygranie czek o wartości 125 tysięcy dolarów. Turniej w Arabii Saudyjskiej to jeden z elementów przygotowań Huberta Hurkacza do sezonu.