Jan Zieliński nie podbije Cincinnati. Porażka w I rundzie debla

Strona głównaTenisJan Zieliński nie podbije Cincinnati. Porażka w I rundzie debla

Niestety trwa nie najlepsza passa Jana Zielińskiego i Hugo Nysa z Monako. Teraz przegrali w I rundzie turnieju deblowego ATP 1000 Western & Southern Open 2023 w Cincinnati. Po trzech zaciętych setach musieli uznać wyższość Brazylijczyka Marcelo Melo i Niemca Alexandra Zvereva. W turnieju deblowym wystąpi jeszcze Hubert Hurkacz, który zagra również w singlu.

Dobry początek i wygrana w pierwszym secie

Na początku tego sezonu Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako byli prawdziwym objawieniem. Z biegiem tygodni jednak ich dyspozycja słabła. Teraz są na etapie przygotowań do ostatniego turnieju wielkoszlemowego w sezonie, czyli US Open. W turnieju deblowym TP 1000 Western & Southern Open 2023 w Cincinnati byli rozstawieni z piątką. W I rundzie trafili na Brazylijczyka Marcelo Melo i Niemca Alexandra Zvereva. Mecz rozpoczął się dobrze dla polsko-monakijskiego duetu, który wygrał premierową odsłonę. Długo gra toczyła się gem za gem i brakowało breakpointów. Pierwsze pojawiły się dopiero w ósmym gemie. Wówczas Zieliński i Nys odebrali serwis rywalom i wyszli na prowadzenie 5:3. Chwilę później wygrali partię i prowadzili 1:0 w setach

Rywale przejęli inicjatywę i wygrali

Niestety drugi set to już prawdziwy popis Marcelo Melo i Alexandra Zvereva. Zaczęli od przełamania i szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Wtedy honorowego gema wywalczyli Jan Zieliński i Hugo Nys. Kolejne trzy padły łupem rywali, którzy partię zakończyli wynikiem 6:1. O awansie do II rundy turnieju w Cincinnati decydował super tie-break. Tu za ciosem poszli Melo i Zverev. Szybko wyszli na prowadzenie 6:1 i zapewnili sobie duży komfort gry. Choć w końcówce Zieliński i Nys próbowali odwrócić losy meczu, to jednak to się nie udało. Skończyło się 8:10 i to Melo oraz Zverev awansowali dalej. Dla polsko-monakijskiego duetu to kolejna porażka na wstępnym etapie dużego turnieju w ostatnich tygodniach. Liczymy na to, że w US Open będzie lepiej.

Felipe Melo (Brazylia) / Alexander Zverev (Niemcy) – Jan Zieliński (Polska, 5) / Hugo Nys (Monako, 5) 3:6, 6:1, 10-8