Faworytka pokonana. Linette w II rundzie w Strasbourgu

Strona głównaTenisFaworytka pokonana. Linette w II rundzie w Strasbourgu

Magda Linette udanie rozpoczęła udział w turnieju rangi WTA 500 w Strasbourgu we Francji. Polka po dwóch wyrównanych setach pokonała wyżej notowaną Rumunkę Soranę Cirsteę i awansowała do II rundy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:5, 7:5. W II rundzie Internationaux de Strasbourg 2024 Magda Linette może zmierzyć się z Hiszpanką Cristiną Bucsą lub rozstawioną z szóstką Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

Wyrównany bój i dwusetowe zwycięstwo Linette

Przed rozpoczęciem meczu I rundy w Strasbourgu w roli faworytki stawiano Rumunkę Soranę Cirsteę (30. WTA). W rankingu WTA jest ona wyżej o 20 pozycji od Polki. Magda Linette (50. WTA) nic sobie z tego nie robiła i zagrała solidne spotkanie. To wystarczyło do awansu do II rundy turnieju Internationaux de Strasbourg rangi WTA 500. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla rywalki, która już w pierwszym gemie przełamała. Po chwili mieliśmy przełamanie zwrotne. Później to Polka zyskała przewagę i prowadziła już 5:2. Cirstea doprowadziła do 5:5. Zanosiło się na tie-breaka. W 12. gemie Magda Linette po walce ponownie odebrała rywalce serwis i seta zamknęła 7:5

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Znów jako pierwsza przełamała Rumunka. Później przewagę zyskała Magda Linette, a Cirstea znów doprowadziła do 5:5. Tym razem także obyło się bez tie-breaka. W 12. gemie Polka przyspieszyła i przełamała na wagę zwycięstwa w całym meczu i awansu do II rundy turnieju w Strasbourgu. To dla Magdy Linette ostatnie przetarcie przed wielkoszlemowym Roland Garros. Obie rywalizowały ze sobą po raz piąty. Magda Linette odniosła drugie zwycięstwo.

Magda Linette (Polska) – Sorana Cirstea (Rumunia) 7:5, 7:5

Z kim Polka zagra w II rundzie?

Polka otworzyła turniej we Francji. Oznacza to, że teraz ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. Będzie nią rozstawiona z szóstką Rosjanka Jekatierina Aleksandrowa (18. WTA) lub Hiszpanka Cristina Bucsa (72. WTA). Magda Linette w ostatnich tygodniach spisuje się coraz lepiej. Niedawno odpadła w II rundzie w Rzymie po walce z Azarenką. Wcześniej doszła do II rundy w Madrycie, gdzie przegrała z Sabalenką oraz do finału w Rouen. Liczymy na to, że teraz w Strasbourgu również powalczy o dobry wynik.