Magda Linette – Anastasija Sevastowa w 1. rundzie Australian Open. Czy Polka powalczy o awans?

Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette - Anastasija Sevastowa w 1. rundzie Australian Open. Czy Polka...

Zajmująca 55. miejsce w rankingu WTA Magda Linette zmierzy się z doświadczoną Łotyszką Anastasiją Sevastovą w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. Choć nieznaczną faworytką meczu wydaje się być rywalka, to jednak Polka może skutecznie powalczyć o zwycięstwo i awans do drugiej rundy. 

Doświadczenie po stronie Łotyszki

Dotychczasowe doświadczenie przemawia na korzyść Łotyszki. Sevastova jest o dwa lata starsza od Polki. Obecnie zajmuje 70. miejsce w rankingu WTA, a najwyżej plasowała się na 11. miejscu w 2018 roku. Na swoim koncie ma również cztery tytuły tenisowe. Dla porównania Magda Linette przed dwoma laty zajmowała 33. miejsce w rankingu WTA, jednak w ostatnich miesiącach jej pozycja spadła. Mimo zajmowania wyższej pozycji w światowym rankingu, Magda Linette nie będzie faworytką do zwycięstwa w tym meczu. 

Czwarty start Magdy Linette w Australian Open

Magda Linette po raz czwarty wystartuje w turnieju głównym Australian Open. Do tej pory jej najlepszym wynikiem był awans do trzeciej rundy w 2018 roku. Jeżeli tym w tym roku powtórzy ten sukces, to na tym etapie turnieju może zmierzyć się z Igą Świątek, która znajduje się w tej samej części drabinki turnieju kobiet. W przypadku zwycięstwa w pierwszej rundzie, Magda Linette w kolejnym spotkaniu może zmierzyć się z rozstawioną z numerem 25. Darią Kasatkiną z Rosji. W tej części gry znajdują się również Samatha Stosur i Petra Kvitowa. 

Drugi pojedynek w historii

Mecz pierwszej rundy Australian Open będzie drugim pojedynkiem tych tenisistek w historii. Pierwszy raz spotkały się w 2016 roku podczas turnieju w amerykańskim New Haven. Wówczas po zaciętym pojedynku zwyciężyła Łotyszka 2:1. W Melbourne Polka będzie miała okazję do rewanżu. 

Póki co nie jest znany dokładny termin rozegrania meczu Magdy Linette  z Anastasiją Sevastovą z Łotwy. Australian Open wystartuje 17 stycznia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....