Magda Linette w parze z Bernardą Perą powalczy o dobry wynik w turnieju deblowym Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette w parze z Bernardą Perą powalczy o dobry wynik w...

Magda Linette zdecydowała się na jednoczesny udział w turnieju singlowym oraz deblowym podczas tegorocznego Australian Open. W tym drugim wystąpi w parze wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą, z którą regularnie grywała w ostatnim roku. Pierwszymi przeciwniczkami polsko-amerykańskiej pary będą Dunka Clara Tauson i Belgijka Alison Van Uytvanck.

Para Linette/Pera faworytkami meczu pierwszej rundy

Ze względu na dotychczasowe doświadczenie deblowe oraz osiągane w ostatnich miesiącach rezultaty, faworytkami meczu pierwszej rundy są Magda Linette i Bernarda Pera. W ostatnim Wielkim Szlemie 2021 roku US Open para ta doszła do trzeciej rundy. Wcześniej wielokrotnie dochodziła do najlepszej czwórki turniejów rangi WTA. Przeciwniczki mają zdecydowanie mniej doświadczenia we wspólnej grze deblowej, ponieważ do tej pory rozegrały razem tylko jeden mecz. Przed dwoma tygodniami odpadły w pierwszej rundzie w turnieju Melbourne. 

Dla Magdy Linette występy deblowe są bardzo ważne, jednak zawodniczka ta skupia się również na grze singlowej.Mecze pierwszej rundy debla kobiet zaplanowano na 19 stycznia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...