Największe osiągnięcia Polaków w US Open. Przeszłość wygrywa z teraźniejszością

Autor
Strona głównaTenisUS OpenNajwiększe osiągnięcia Polaków w US Open. Przeszłość wygrywa z teraźniejszością

29 sierpnia rozpocznie się ostatni wielkoszlemowy turniej tenisowy w 2022 roku, czyli US Open. W przeszłości reprezentanci Polski odnosili większe sukcesy niż w ostatnich latach, jednak liczymy, że biało-czerwoni w tym roku nie zawiodą. Przypomnijmy sobie największe osiągnięcia Polaków na nowojorskich kortach.

Finały Jadwigi Jędrzejowskiej

Jadwiga Jędrzejowska to kobieca legenda tenisa, która dotarła aż do dwóch finałów US Open. Za pierwszym razem udało jej się to w 1937 roku w grze pojedynczej, a za drugim w 1938 roku, tylko już w deblu. W obu przypadkach Polka schodziła z kortu pokonana, lecz warto zapamiętać, że do czasów współczesnych są to najlepsze wyniki w kobiecym tenisie. Żadna, inna reprezentantka Polski nie wystąpiła potem w finale na kortach w Nowym Jorku.

Najwięcej występów Agnieszki Radwańskiej

Popularna „Isia” aż pięciokrotnie kończyła występy w US Open na 1/8 finału gry pojedynczej (2007-2008, 2012-2013, 2016). Co rok kibice mocno trzymali kciuki, by Agnieszka Radwańska osiągnęła jeszcze większy sukces na nowojorskich kortach. Stało się to tak naprawdę tylko raz, bo w 2011 roku podczas startu w deblu. Polce nie udało się awansować do wielkiego finału i swoje zmagania zakończyła na etapie półfinału.

Świątek również z 1/8 finału

Rok temu aktualna liderka światowego rankingu WTA poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej i również zakończyła swoje zmagania w US Open na 1/8 finału. Wszyscy liczą, że w tym roku poprawi ten rezultat, zwłaszcza że wśród ekspertów i bukmacherów jest faworytką nawet do zwycięstwa. W ostatnim czasie Idze Świątek nie wiedzie się najlepiej, jednak kibice wierzą, że na wielkoszlemowym turnieju w Nowym Jorku los się uśmiechnie.

Jak spisywali się panowie?

Na koniec warto podkreślić osiągnięcia tenisistów, ponieważ nie tylko panie dostarczały nam emocji w US Open. Wojciech Fibak w 1980 roku doszedł do ćwierćfinału singla, natomiast w dwa lata wcześniej, bo w 1978 roku odpadł dopiero po półfinale gry podwójnej. O sporym sukcesie może mówić także Łukasz Kubot, który w 2018 roku znalazł się w finale debla wraz z Marcelo Melo. Niestety, polsko-brazylijska para uległa gospodarzom 3:6 i 1:6.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Singlowy finał Giny Feistel w Monastyrze

Gina Feistel dotarła do finału turnieju singlowego Magic Tours by FTT w Monastyrze z Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość Francuzki Diany Martynov. Mecz...

Gina Feistel z tytułem deblowym w turnieju Magic Tours by FTT w Monastyrze

Gina Feistel kapitalnie spisuje się w tunezyjskim Monastyrze. Polka sięgnęła po tytuł deblowy w turnieju Magic Tours by FTT rangi ITF W15. Dokonała tego...