Para Alicja Rosolska i Nao Hibino gra dalej. Awans do 2. rundy Australian Open po bardzo trudnym meczu

Strona głównaTenisAustralian OpenPara Alicja Rosolska i Nao Hibino gra dalej. Awans do 2. rundy...

Za nami bardzo emocjonujący pojedynek pierwszej rundy turnieju deblowego kobiet. Ze znakomitej strony pokazała się polsko-japońska para Alicja Rosolska i Nao Hibino. Tenisistki po trzysetowym starciu pokonały Amerykanki Ann Li i Alison Riske. Tym samym zameldowały się w drugiej rundzie Australian Open, w której zmierzą się z parą Viktoria Kuzmowa (Słowacja) i Vera Zvonareva (Rosja). Rywalki rozstawione są w turnieju z numerem 16. 

Dramatyczne starcie na początek turnieju

Mecz pierwszej rundy w wykonaniu Alicji Rosolskiej i Nao Hibino był pełen dramaturgii. Choć pierwszego seta od przełamania zaczął polsko-japoński debel, to później do głosu doszły Amerykanki. To one odrobiły, a następnie zyskały przewagę przełamania i kontrolowały grę. Set zakończył się wynikiem 6:3, co postawiło polsko-japoński duet przed bardzo trudnym zadaniem. Chcąc pozostać w turnieju, tenisistki te musiały wygrać pozostałe sety. 

Najwięcej emocji przyniósł drugi set. Tam bardzo szybko Amerykanki zyskały przewagę przełamania i znajdowały się na autostradzie do zwycięstwa i awansu do drugiej rundy. Na szczęście Alicji Rosolskiej i Nao Hibino udało się odwrócić losy tego seta. Ostatecznie obie pary przełamywały się trzykrotnie, a o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim lepszy okazał się polsko-japoński debel, który wygrał piątą piłkę setową i doprowadził do remisu 1:1. 

Trzeci set ponownie zaczął się lepiej dla Amerykanek, które szybko zyskały przełamanie. Ostatecznie Alicja Rosolska i Nao Hibino zanotowały przełamanie zwrotne, a następnie pewnie wygrały dwa kolejne gemy, w tym jeden serwisowy Amerykanek. Wypracowanej przewagi już nie roztrwoniły i zakończyły mecz wygraniem pierwszej piłki meczowej. Dla polsko-japońskiej pary awans jest realizacją planu założonego na ten turniej, a wywalczenie go w takich okolicznościach musi smakować jeszcze lepiej. 

Alicja Rosolska/Nao Hibino – Ann Li/Alison Riske    2:1 (3:6, 7:6, 6:4)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...