Pechowe kwalifikacje do Australian Open dla Polaków. Kacper Żuk odpadł w pierwszej rundzie

Strona głównaTenisAustralian OpenPechowe kwalifikacje do Australian Open dla Polaków. Kacper Żuk odpadł w pierwszej...

Bardzo pechowe są tegoroczne kwalifikacje do Australian Open dla tenisistów z Polski. Ostatni na placu boju pozostał Kacper Żuk, który we wtorkowy poranek również pożegnał się z turniejem po porażce w pierwszej rundzie. Za mocny dla młodego Polaka okazał się być Brytyjczyk Liam Broady. 

Porażka zgodnie z przewidywaniami ekspertów

Eksperci przed meczem zgodnie wskazywali na Liama Broady’ego jako faworyta starcia z Kacprem Żukiem. Brytyjczyk zajmuje 127. miejsce w rankingu ATP, w którym Polak znajduje się na 171. miejscu. Tej przewagi nie było jednak widać w pierwszym secie, który był bardzo wyrównany i ostatecznie padł łupem Polaka. Do stanu 4:4 obaj tenisiści zgodnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Kluczowy dla losów pierwszego seta był 9. gem, w którym Polak przełamał Brytyjczyka i chwilę później wygrał swoje podanie. 

Porażka w pierwszym secie podziałała bardzo pozytywnie na Brytyjczyka, który wyeliminował proste błędy i włączył zdecydowanie wyższy bieg. Niestety nie potrafił na to odpowiedzieć Kacper Żuk, który w drugim secie przegrał wszystkie swoje gemy serwisowe i po kolejnych 30 minutach zrobiło się 1:1 w setach. Tę partię Brytyjczyk wygrał 6:1, ponieważ Polakowi udało się raz go przełamać. Niestety sytuacja podobnie wyglądała w decydującym secie, gdzie Brytyjczyk szybko uzyskał przewagę przełamania, a następnie powiększył ją w końcówce. Ostatecznie wygrał decydujące starcie 6:2 i cały mecz z Polakiem. Po niespełna dwóch godzinach Kacper Żuk pożegnał się z marzeniami o grze w tegorocznym Australian Open i może skupić się na innych startach. Był to dopiero pierwszy pojedynek obu tenisistów w historii ich występów w turniejach rangi ATP. 

Kacper Żuk – Liam Broady     1:2 (6:4, 1:6, 2:6)

W kwalifikacjach odpadli wszyscy Polacy

Kacper Żuk był ostatnim z biało-czerwonych, którzy startowali w kwalifikacjach do tegorocznego Australian Open. Wszyscy oni zgodnie przegrali w pierwszej rundzie. Oprócz Kacpra Żuka z turniejem na tym etapie pożegnali się także: Urszula Radwańska i Katarzyna Kawa. W turnieju głównym rozpoczynającym się 17 stycznia udział wezmą: Iga Świątek, Magdalena Fręch, Magda Linette, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...