Porażka Katarzyny Piter w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenPorażka Katarzyny Piter w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów para Katarzyna Piter i Mayar Sherif z Egiptu odpadła już w pierwszej rundzie turnieju deblowego Australian Open. Tenisistki musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych i wyżej notowanych Japonek Eri Hozumi i Makoto Ninomiyi. Spotkanie zakończyło się w dwóch szybkich setach.

Katarzyna Piter żegna się z turniejem

Dla Katarzyny Piter deblowy start był jedyną okazją do udziału w Australian Open. W związku z tym po dzisiejszej porażce żegna się z turniejem wielkoszlemowym. Mecz pierwszej rundy nie rozpoczął się dobrze dla polsko-egipskiej pary. Bardzo szybko została ona przełamana, dzięki czemu Japonki zyskały pełną kontrolę nad tą partią. Pod koniec pierwszego seta nastąpiło drugie przełamanie i japoński debel wygrał ostatecznie 6:2 w zaledwie 33 minut.

Nieco bardziej wyrównany był drugi set tego meczu, jednak znów przewagę szybko zyskały Japonki. Katarzynie Piter i Mayar Sherif udało się zanotować przełamanie zwrotne i do końca tego seta trwała wyrównana walka o pozostanie tej pary deblowej w grze. Niestety w 10. gemie polsko-egipski debel ponownie został przełamany, a Japonki wykorzystały już swoją pierwszą piłkę meczową i pewnie zameldowały się w drugiej rundzie turnieju deblowego. Był to pierwszy w historii pojedynek pomiędzy tymi parami deblowymi.

Katarzyna Piter/Mayar Sherif – Eri Hozumi/Makoto Ninomiya     0:2 (2:6, 4:6)