STS KOD PROMOCYJNY

„Rower” Świątek w II rundzie Italian Open! Rywalka bez szans!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenis"Rower" Świątek w II rundzie Italian Open! Rywalka bez szans!

Iga Świątek pokazała, że jest w piorunującej formie. W meczu II rundy Italian Open w Rzymie nie tyle wygrała z Anastazją Pawluczenkową, co wręcz rozniosła swoją przeciwniczkę. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:0 dla Polki.

Mecz bez historii

Przed spotkaniem obu tenisistek można było się spodziewać, że to Świątek jest zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Trudno było jednak oczekiwać, że liderka rankingu WTA nie pozwoli swojej rywalce na wygranie choćby jednego gema.

Statystyki meczu potwierdzają miażdżącą przewagę Polki. Łącznie nasza rodaczka wygrała niemal dwukrotnie więcej punktów od doświadczonej Rosjanki. Całe spotkanie trwało zaledwie 68 minut.

Warto wspomnieć, że w przeszłości Iga Świątek odniosła w Rzymie zwycięstwo w takich rozmiarach w meczu finałowym. W 2021 r. pokonała w decydującej rozgrywce Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0.

Co dalej czeka Igę w Rzymie?

Polka czeka na swoją przeciwniczkę w kolejnej rundzie. Będzie nią Ukrainka Łesia Curenko lub Amerykanka Bernarda Pera.

Warto wspomnieć, że wczoraj sensacyjnie z turniejem w Rzymie pożegnała się pogromczyni Świątek z niedawnego finału w Madrycie, Białorusinka Aryna Sabalenka. Czy to oznacza, że Iga zmierza po trzecie zwycięstwo z rzędu w Italian Open? Trzymamy kciuki!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...