Pewne otwarcie Igi Świątek. Jest awans do II rundy Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonPewne otwarcie Igi Świątek. Jest awans do II rundy Wimbledonu

Iga Świątek udanie rozpoczęła tegoroczną edycję turnieju wielkoszlemowego Wimbledon. Na otwarcie w dwóch setach pokonała Amerykankę Sofię Kenin, choć nie było łatwo. Rywalka postawiła się Polce, jednak w decydujących momentach swoją klasę potwierdziła liderka rankingu WTA. Iga Świątek wygrała 6:3, 6:4. Wtorkowy mecz był dla niej pierwszym w tym sezonie na kortach trawiastych.

Dwusetowa wygrana z Kenin na początek Wimbledonu

Bez dwóch zdań Iga Świątek (1. WTA) to prawdziwa dominatorka w kobiecym tenisie. Pewnie utrzymuje się na prowadzeniu, wygrywając kolejne duże turnieje. Ostatnim z nich był wielkoszlemowy Roland Garros. Po nim Polka zdecydowała się na dłuższy odpoczynek i przed Wimbledonem nie rozegrała ani jednego meczu na kortach trawiastych. Tym samym pewną niewiadomą była jej dyspozycja na tej nawierzchni. Na szczęście początek jest obiecujący.

W I rundzie rywalką Igi Świątek była Amerykanka Sofia Kenin (49. WTA). Mierzyły się ze sobą po raz czwarty. Trzy pierwsze mecze pewnie wygrała Polka. Dziś dołożyła czwarte zwycięstwo. Premierowa odsłona rozpoczęła się dobrze dla Polki. Szybko wypracowała sobie przewagę przełamania. Na tablicy wyników było 4:1. Później kontynuowała dobrą grę i zamknęła seta 6:3. Bardziej wyrównana była druga partia. Od początku obie tenisistki pilnowały swojego podania. Decydujący był siódmy gem. Wówczas Iga Świątek zanotowała przełamanie. Po chwili wyszła na 5:3. Przewagi nie oddała, wygrywając seta 6:4, a cały mecz w dwóch setach

Iga Świątek (Polska, 1) – Sofia Kenin (USA) 6:3, 6:4

Z kim Iga Świątek zagra w II rundzie?

Polka ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. Pozna ją we wtorkowy wieczór. Iga Świątek zagra z Chorwatką Petrą Martić (85. WTA) lub Brytyjką Francescą Jones (215. WTA), która przebijała się do drabinki głównej przez kwalifikacje. Bez względu na rywalkę, to Iga Świątek będzie zdecydowaną faworytką do awansu do III rundy Wimbledonu. Liczymy na to, że włączy się do walki o swój premierowy tytuł w Londynie.