Trzysetowy thriller i koniec przygody Magdaleny Fręch z Nottingham

Strona głównaTenisTrzysetowy thriller i koniec przygody Magdaleny Fręch z Nottingham

Na ćwierćfinale swój udział w turnieju Rothesay Open Nottingham zakończyła Magdalena Fręch. Reprezentantka Polski po trzysetowej batalii musiała uznać wyższość Brytyjki Jodie Burrage, która wcześniej wyeliminowała Magdę Linette. Mecz z Burrage zakończył się wynikiem 2:6, 6:3, 5:7. Awans do półfinału był o włos. Po dobrym turnieju w Nottingham Magdalena Fręch zanotuje awans w rankingu WTA.

Awans do półfinału był o włos

Fani Magdaleny Fręch (77. WTA) z niecierpliwością czekali na jej kolejny mecz w turnieju Rothesay Open Nottingham rangi WTA 250. Po raz pierwszy od trzech lat awansowała do ćwierćfinału turnieju cyklu WTA i nie była bez szans w walce o półfinał. Po drugiej stronie siatki stanęła Brytyjka Jodie Burrage (131. WTA), która dzień wcześniej bez większych problemów rozprawiła się z Magdą Linette. Spotkanie ćwierćfinałowe od początku układało się lepiej dla Burrage. Pierwszy set wyrównany był tylko do stanu 2:2. Kolejne cztery gemy padły łupem Brytyjki, która seta zakończyła 6:2.

W drugim secie role się odwróciły. Tym razem lepiej w partię weszła Magdalena Fręch. Szybko przełamała i prowadziła 4:1. W międzyczasie o przerwę medyczną poprosiła Burrage. Polka do końca kontrolowała przebieg seta i zakończyła go 6:3. O awansie do półfinału miała zadecydować trzecia partia. W niej oglądaliśmy kilka przełamań, jednak długo utrzymywał się wynik remisowy. Tak było do stanu 5:5. Niestety w końcówce lepiej zagrała Brytyjka, która pokonała Magdalenę Fręch 7:5 i zapewniła sobie awans do półfinału turnieju Rothesay Open Nottingham.

Jodie Burrage (Wielka Brytania) – Magdalena Fręch (Polska) 6:2, 3:6, 7:5

Będzie awans w rankingu

Ostatnie tygodnie to najlepszy okres w karierze Magdaleny Fręch. Po awansie do ćwierćfinału turnieju w Nottingham może liczyć na kolejny awans w rankingu. Przed rozpoczęciem zmagań była na 77. pozycji. Obecnie w wirtualnym rankingu jest na 72. miejscu. Niezależnie od tego, jaki awans zaliczy, będzie to najwyższa pozycja w jej dotychczasowej karierze