Moyuka Uchijima – Magda Linette 4:6, 6:4, 3:6. Ważne zwycięstwo Polki

Strona głównaTenisMoyuka Uchijima – Magda Linette 4:6, 6:4, 3:6. Ważne zwycięstwo Polki

Magda Linette nie miała łatwo. Po trzysetowej batalii pokonała jednak Japonkę Moyukę Uchijimę i awansowała do III rundy turnieju China Open 2024 w Pekinie. Zawody mają rangę WTA i Polka gra o sporo punktów. W Pekinie została rozstawiona z numerem 31. Premierowe spotkanie wygrała 6:4, 4:6, 6:3. W III rundzie czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tam zagra z rozstawioną z trójką Włoszką Jasmine Paolini.

Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk

Spodziewaliśmy się tego, że mecz Magdy Linette (45. WTA) z Japonką Moyuką Uchijimą (63. WTA) będzie wyrównany. Obie zawodniczki dzieli niewielka różnica w rankingu WTA. Magda Linette ze względu na rozstawienie zaczynała od II rundy China Open i chciała powetować sobie niedawną porażkę w Hua Hin, gdzie nieoczekiwanie uległa Słowaczce Rebecce Sramkowej (61. WTA)

Spotkanie z Japonką rozegrano w sobotni poranek czasu polskiego. Od początku było zacięte. Jako pierwsza przełamała Uchijima, jednak po chwili Linette zanotowała przełamanie zwrotne i był remis 3:3. Kluczowy był 10. gem. W nim Polka ponownie odebrała Japonce serwis, co dało jej wygraną 6:4. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. W nim od początku dominowała Uchijima. Z przewagą dwóch przełamań prowadziła już 5:1. Linette walczyła, ale stać ją było tylko na zmniejszenie strat i porażkę 4:6. Decydująca partia rozpoczęła się lepiej dla Japonki, która z przełamaniem prowadziła już 2:0. Wtedy jednak zobaczyliśmy koncert w wykonaniu Magdy Linette. Wygrała pięć gemów z rzędu i wyszła na 5:2. Przewagi już nie zmarnowała. Zakończyła seta 6:3 i po ponad 2,5 godziny walki awansowała do III rundy China Open 2024 rangi WTA 1000 w Pekinie.

Moyuka Uchijima (Japonia) – Magda Linette (Polska, 31) 4:6, 6:4, 3:6

W III rundzie czeka faworyzowana Paolini

Teraz przed Magdą Linette zdecydowanie większe wyzwanie. W III rundzie China Open zmierzy się z rozstawioną z trójką Jasmine Paolini (5. WTA). Włoszka to jedna z najlepszych tenisistek tego sezonu. Do tej pory obie grały ze sobą dwukrotnie. Rok temu w Birmingham lepsza była Linette. Do rewanżu doszło na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Tam lepsza była Włoszka. Jak będzie tym razem? Mecz III rundy China Open zapowiada się bardzo ciekawie.