Waleczny i ponownie zwycięski. Hubert Hurkacz w finale ATP 500 w Bazylei

Strona głównaTenisWaleczny i ponownie zwycięski. Hubert Hurkacz w finale ATP 500 w Bazylei

Hubert Hurkacz ponownie zafundował kibicom niezwykle emocjonujące starcie. Polak w trzech wyrównanych setach pokonał Francuza Ugo Humberta i awansował do finału turnieju ATP 500 w Bazylei. Ostatnia partia kończyła się w tie-breaku, a w jego trakcie polski tenisista poprosił o przerwę medyczną. Po jednej z akcji Polak upadł i rozciął sobie rękę. Po zatamowaniu krwawienia wrócił do gry i wygrał. W finale jego rywalem będzie dobry znajomy Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

Trzysetowy thriller, uraz i zwycięstwo Hurkacza

W ostatnich tygodniach Hubert Hurkacz (11. ATP) jest w bardzo dobrej dyspozycji. Udowadnia to w turnieju Swiss Indoors Basel w szwajcarskiej Bazylei. W półfinale rywalizował z Francuzem Ugo Humbertem (28. ATP). Pierwszy set zdecydowanie lepiej układał się dla Polaka, który przełamał w piątym gemie. Jak się później okazało, było to jedyne przełamanie w całej partii. Po niewiele ponad 40. minutach gry Hurkacz wygrał 6:4

Niestety w drugim secie nie poszedł za ciosem. Tym razem zdecydowanie lepiej wyglądał Hubert, który był wyraźnie podrażniony porażką w pierwszej partii. To on przełamał w czwartym gemie i kontrolował grę. Utrzymał swój serwis do końca i seta zakończył 6:3. Najbardziej wyrównana była trzecia partia. W niej pierwsze przełamanie przyszło dopiero w ósmym gemie. Polak prowadził 5:3 i serwował na zwycięstwo. Nieoczekiwanie rywal odrobił straty. W 10. gemie Hurkacz miał dwie piłki meczowe przy serwisie Francuza, jednak ich nie wykorzystał. Doszło do tie-breaka. Polak prowadził 3:2, gdy doszło do wymiany, po której upadł na kort i rozciął rękę. Potrzebna była interwencja medyczna i tamowanie krwawienia. To się udało. Hubert Hurkacz zacisnął zęby i wygrał 7:5, a cały mecz 2:1 po blisko trzech godzinach na korcie. W ten sposób zameldował się w wielkim finale.

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Ugo Humbert (Francja) 6:4, 3:6, 7:6(5)

Finałowe starcie z dobrym znajomym

W niedzielę Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju Swiss Indoors Basel ze swoim dobrym znajomym. Po drugiej stronie siatki stanie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime (19. ATP), który w półfinale pokonał rozstawionego z jedynką Duńczyka Holgera Rune (6. ATP). Do tej pory Hurkacz trzykrotnie grał z Kanadyjczykiem i ma bilans 1:2. Liczymy na to, że w niedzielę do wyrówna i sięgnie po tytuł turnieju rangi ATP 500.