Idą jak burza. Zieliński i Hsieh w półfinale Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenIdą jak burza. Zieliński i Hsieh w półfinale Roland Garros

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh kontynuują świetną passę. We wtorek pokonali rozstawionych z jedynką Australijczyków Ellen Perez i Matthew Ebdena i awansowali do półfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:4. Rozstawiony z siódemką mikst potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje i chęć powtórzenia wyniku z Australian Open. Od kolejnego wielkiego sukcesu Zielińskiego i Hsieh dzielą już tylko dwa zwycięstwa.

Świetny występ i awans do półfinału mikstów

Naszym rodzynkiem w rywalizacji mikstów w Roland Garros jest Jan Zieliński. Tenisista ten ponownie stworzył duet z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Para ta rozumie się doskonale, co udowodniła kilka miesięcy temu w Melbourne, wygrywając wielkoszlemowy Australian Open. Teraz startują wspólnie w Paryżu i kontynuują zwycięską serię. Właśnie awansowali do półfinału turnieju gry mieszanej po tym, jak w dwóch setach odprawili rozstawionych z jedynką Australijczyków Ellen Perez i Matthew Ebdena.

To rywale byli faworytami. Lepiej rozpoczęli mecz, bo jako pierwsi przełamali i wyszli na 2:1. Wtedy do głosu doszedł polsko-tajwański duet. Nie tylko odrobił straty, ale również zyskał przewagę i było 4:2. Australijczycy nie odpuścili i zanotowali przełamanie zwrotne. Mieli 3:4 i własny serwis. Od tego momentu dwa gemy z rzędu wygrali Zieliński i Hsieh i zamknęli pierwszego seta 6:3. W drugiej partii oglądaliśmy mniej zwrotów akcji. Decydujący okazał się pierwszy gem, w którym polsko-tajwański duet przełamał. Zieliński i Hsieh zbudowali solidną zaliczkę, której już nie oddali. Na przestrzeni całej drugiej partii rywale nie mieli ani jednego breakpointa. Skończyło się wynikiem 6:4 i wyeliminowaniem pary rozstawionej w Paryżu z jedynką.

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) – Ellen Perez (Australia, 1) / Matthew Ebden (Australia, 1) 6:3, 6:4

Z kim zagrają o wielki finał?

Polak i Tajwanka znają już swoich kolejnych rywali. W walce o finał zagrają z duetem rozstawionym z numerem cztery. Po drugiej stronie siatki staną Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski. Duety te mierzyły się ze sobą w finale Australian Open i wówczas w trzech setach lepsi byli Zieliński i Hsieh. Polak może skupić się na grze mieszanej, ponieważ odpadł w 1/8 debla, gdzie tworzył duet z Hugo Nysem z Monako.