STS KOD PROMOCYJNY

Polska drużyna mieszana odpadła w 1/8 slalomu równoległego. Nieznaczna porażka z brązowymi medalistami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolska drużyna mieszana odpadła w 1/8 slalomu równoległego. Nieznaczna porażka z brązowymi...

Za nami ostatnia z konkurencji w narciarstwie alpejskim podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Oglądaliśmy w niej drużynę mieszaną reprezentacji Polski w składzie: Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas. Niestety Polacy po wyrównanym pojedynku zremisowali 2:2 z faworyzowanymi Norwegami i ostatecznie musieli pożegnać się z rywalizacją. O zwycięstwie Norwegów zadecydował lepszy łączny czas przejazdów zawodników. Mistrzami olimpijskimi zostali reprezentanci Austrii. 

Maryna Gąsienica-Daniel i Paweł Pyjas wygrali swoje pary

Rywalizacja drużyn mieszanych w slalomie równoległym polega no rozegraniu czterech pojedynków 1:1. W pierwszej parze Polskę reprezentowała Maryna Gąsienica-Daniel, która jechała naprzeciw Marii Therese Tviberg. Polka dojechała do linii mety z czasem 24.94 sekundy, a jej rywalka nie ukończyła zjazdu i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Po Marynie Gąsienicy-Daniel na stoku pojawił się Michał Jasiczek, którego rywalem był Timon Haugan. Niestety Polak przegrał o 0,3 sekundy i Norwegowie doprowadzili do remisu. 

Chwilę później przegrywaliśmy już 1:2 po tym, jak Magdalena Łuczak nie ukończyła rywalizacji i przegrała z Theą Louise Stjernesund. Pod ścianą postawiony został Paweł Pyjas, który nie tylko musiał wygrać rywalizację z faworyzowanym Fabianem Wilkensem Solheimem, ale również pojechać bardzo szybko. Ostatecznie Polak dojechał do mety z czasem 24.71 sekundy, a jego rywal nie ukończył zjazdu. Niestety Polacy osiągnęli czas łączny gorszy od rywali i nie awansowali dalej. 

Austriacy mistrzami olimpijskimi

Mistrzami olimpijskimi w slalomie równoległym drużyn mieszanych zostali Austriacy w składzie: Katharina Trippe, Stefan Brennsteiner, Katharina Liensberger i Johannes Strolz. Srebrne medale i drugie miejsce wywalczyli Niemcy w składzie: Lena Duerr, Julian Rauchfuss, Emma Aicher i Alexander Schmid. Na najniższym stopniu podium znaleźli się pogromcy Polaków.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...